Świadectwo poezji. Sześć wykładów o dotkliwościach naszego wieku (MP3)

Świadectwo poezji. Sześć wykładów o dotkliwościach naszego wieku
Audiobook jest zapisem wykładów wygłoszonych w latach 1981-82 na amerykańskim Uniwersytecie Harvarda, a opublikowanych później pod wspólnym tytułem „Świadectwo poezji. Sześć wykładów o dotkliwościach naszego wieku”. Czesław Miłosz wystąpił wówczas w auli tej znakomitej uczelni bodaj jako pierwszy poeta pochodzący z tej części Europy. Stało się to możliwe dzięki zaproszeniu, jakie uzyskał po otrzymaniu literackiej Nagrody Nobla.

Usłyszymy zatem wykłady samego mistrza o kondycji współczesnego świata, poezji, roli poety w historii. Sam Miłosz uznał te odczyty za wyjątkowe, nie tylko z uwagi na poprzedników, którzy występowali już na katedrze Charles Eliot Norton Chair of Poetry, ale przede wszystkim z uwagi na to, że mógł amerykańskim studentom i profesorom przedstawić swój, ale przecież również trochę nasz, wschodnioeuropejski, słowiański sposób widzenia świata i poezji.

Audiobook to niezwykła, wciąż mimo upływu ponad 30 lat, lekcja literatury.

Wykłady w wersji audio ukazały się w interpretacji Ryszarda Nadrowskiego.

Oprócz „Świadectwa poezji” jako audiobooki ukazały się także inne książki Czesława Miłosza: „Piesek przydrożny”, „Dolina Issy”, „Rodzinna Europa”, „Zdobycie władzy”.

Czesław Miłosz (1930-2004) polski poeta, prozaik, historyk literatury. W 1981 roku otrzymał Nagrodę Nobla za całokształt twórczości. W latach 1951-1989 przebywał na emigracji. Był profesorem Uniwersytetu Kalifornijskiego w Berkeley i Uniwersytetu Harvard. Miłosz był autorem przekładów na język polski wybranych ksiąg Biblii. Laureat Nagrody Nike za tom poezji „ Piesek przydrożny”. Pochowany w krypcie dla zasłużonych w kościele ojców Paulinów na Skałce w Krakowie.

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Świadectwo poezji. Sześć wykładów o dotkliwościach naszego wieku" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.