SUMMER ’08 (Płyta winylowa)

SUMMER ’08

SUMMER ’08 (Płyta winylowa)

METRONOMY

METRONOMY

 • ”Summer’08” - następcę "Love Letters" z 2014 roku, która wdarła się do pierwszej dziesiątki notowania na Wyspach, osiągając pozycję siódmą, promuje singiel "Old Skool".

   

  Skrecze w piosence są dziełem znanego ze współpracy z legendarnymi Beastie Boys Mix Master Mike'a. Tekst natomiast jest wyrażeniem przez lidera Metronomy zazdrości wobec wyższego statusu materialnego mieszkańców zachodniego Londynu. "Śpiewam o byciu idiotycznie, totalnie zazdrosnym" – przyznaje szczerze Joseph. Do utworu powstał klip z udziałem aktorki Sharon Horgan i zainspirowany filmem Mike'a Leigh "Abigail's Party".

   

  Inne ciekawe utwory z płyty to "Night Owl", mający sznyt klasycznego disco, zainspirowany hip-hopem "16 Beat", zdradzający miłość Mounta do Davida Bowiego "Mick Slow", a także zaśpiewany w duecie ze Szwedką Robyn "Hang Me Out To Dry".

   

  "Summer 08" to w całości dzieło Josepha Mounta, zarówno kompozytora muzyki, jak i autora tekstów, w których nawiązuje między innymi do czasów, kiedy o Metronomy zaczęło być głośno w 2008 roku, za sprawą "Nights Out”.

   

  "Chciałem stworzyć kolejny materiał, mając w sobie tę naiwność, która towarzyszyła mi podczas pisania i nagrywania »Nights Out« - dziesięć numerów, żywych, prostych.  Nagrać przebojową płytę i jak najmniej myśleć o pracy nad nią" – tłumaczy Mount. Joseph chciał taki album nagrać już wcześniej, ale okoliczności nie były sprzyjające.

   

  Płyta "Summer 08" ukaże się na CD, winylu, w formie plików cyfrowych oraz w specjalnych edycjach deluxe (winylowych i kompaktowych).

 • Strona 1

  1. Back Together
  2. Miami Logic
  3. Old Skool
  4. 16 Beat
  5. Hang Me Out To Dry (with Robyn)

   

  Strona 2

  1. Mick Slow
  2. My House
  3. Night Owl
  4. Love's Not an Obstacle
  5. Summer Jam

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"SUMMER ’08" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.