SUMMER ’08 (CD)

SUMMER ’08
 • ”Summer’08” - następcę "Love Letters" z 2014 roku, która wdarła się do pierwszej dziesiątki notowania na Wyspach, osiągając pozycję siódmą, promuje singiel "Old Skool".

   

  Skrecze w piosence są dziełem znanego ze współpracy z legendarnymi Beastie Boys Mix Master Mike'a. Tekst natomiast jest wyrażeniem przez lidera Metronomy zazdrości wobec wyższego statusu materialnego mieszkańców zachodniego Londynu. "Śpiewam o byciu idiotycznie, totalnie zazdrosnym" – przyznaje szczerze Joseph. Do utworu powstał klip z udziałem aktorki Sharon Horgan i zainspirowany filmem Mike'a Leigh "Abigail's Party".

   

  Inne ciekawe utwory z płyty to "Night Owl", mający sznyt klasycznego disco, zainspirowany hip-hopem "16 Beat", zdradzający miłość Mounta do Davida Bowiego "Mick Slow", a także zaśpiewany w duecie ze Szwedką Robyn "Hang Me Out To Dry".

   

  "Summer 08" to w całości dzieło Josepha Mounta, zarówno kompozytora muzyki, jak i autora tekstów, w których nawiązuje między innymi do czasów, kiedy o Metronomy zaczęło być głośno w 2008 roku, za sprawą "Nights Out”.

   

  "Chciałem stworzyć kolejny materiał, mając w sobie tę naiwność, która towarzyszyła mi podczas pisania i nagrywania »Nights Out« - dziesięć numerów, żywych, prostych.  Nagrać przebojową płytę i jak najmniej myśleć o pracy nad nią" – tłumaczy Mount. Joseph chciał taki album nagrać już wcześniej, ale okoliczności nie były sprzyjające.

   

  Płyta "Summer 08" ukaże się na CD, winylu, w formie plików cyfrowych oraz w specjalnych edycjach deluxe (winylowych i kompaktowych).

  1. Back Together
  2. Miami Logic
  3. Old Skool
  4. 16 Beat
  5. Hang Me out to Dry (with Robyn)
  6. Mick Slow
  7. My House
  8. Night Owl
  9. Love's Not an Obstacle
  10. Summer Jam

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"SUMMER ’08" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.