Subtelny urok samobójstwa

Subtelny urok samobójstwa

Subtelny urok samobójstwa

Oferta specjalna -22%

Chcesz kupić ten produkt, bo:

  • to wspaniała powieść obyczajowa osadzona w realiach historycznych
  • mimo poważnej tematyki, książka napisana jest zabawnym, lekkim językiem
  • szukasz porządnej, grubej lektury

Kup na prezent

Hipnotyzujący i oryginalny literacki majstersztyk, od którego nie sposób się oderwać. Trzy niezwykłe siostry, jedna rodowa klątwa, jeden list pożegnalny obejmujący historię czterech pokoleń. Poznajcie Lady, Vee i Delph – trzy zachwycająco skomplikowane, dowcipne i błyskotliwe kobiety o nieokiełznanych fryzurach, mrocznym poczuciu humoru i odziedziczonych w genach skłonnościach samobójczych.

 

Zbliża się koniec XX wieku, a ostatnie potomkinie długiej linii pechowego rodu Alterów postanawiają położyć kres również własnemu życiu. Żegnając się ze światem, spisują losy własne i swoich przodków, począwszy od pradziadka, nagrodzonego Noblem genialnego chemika, który opracował pierwszy gaz bojowy, a następnie środek owadobójczy, później wykorzystany w komorach gazowych obozów zagłady... Jego upiorna spuścizna kładzie się cieniem na całej rodzinie, bowiem Bóg zsyła kary za niegodziwość ojców na synów i wnuków aż do trzeciego i czwartego pokolenia...

 

Klątwa latami zbiera swoje żniwo, doprowadzając do samobójstwa kolejnych członków rodu. Główne bohaterki: Lady – najstarsza, zdruzgotana nieudanym małżeństwem, Vee – zmagająca się z nawracającą chorobą nowotworową i żałobą po ukochanym mężu, oraz Delph – najmłodsza, nieprzystosowana do życia stara panna, należą do ostatniej generacji dotkniętej jej niszczycielskim działaniem...

 

"To słodko-gorzka epicka opowieść o potędze krwi i przeznaczenia, o grzechu i rozgrzeszeniu; po części memuar sióstr zjednoczonych przez to samo brzemię, po części bezlitosna mowa pogrzebowa dla tych, którzy dawno już odeszli, a przede wszystkim głęboki i wnikliwy portret XX wieku. Wspaniały portret skomplikowanej rodziny, jednocześnie pełen przemocy i przesycony miłością, śmiercią i ranami, które powracają z pokolenia na pokolenie, pokonując dziesięciolecia i kontynenty" Emma Straub, autorka powieści „Lato na Majorce”

 

Co zrobić, jeśli człowiek, który wynalazł broń chemiczną, był także twoim pradziadkiem? [...] Jest to wspaniała, piękna powieść o zbiegach okoliczności, rodzinie i grzechach naszych ojców.

Anthony Doerr

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Subtelny urok samobójstwa" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.