Strzyga (CD)

Strzyga

Strzyga (CD)

Percival Schuttenbach

Oferta specjalna -16%

Percival Schuttenbach

Chcesz kupić ten produkt, bo:

 • to najnowszy album Percival Schuttenbach, współtwórcy muzyki do Wiedźmina 3!
 • Percival łączy w sobie 2 oblicza: wczesnośredniowieczne i folkmetalowe
 • posłuchaj kawałków, które znalazły się w grze Wiedźmin 3: Dziki Gon
 • Najważniejszy polski zespół folk-metalowy powraca z nowym albumem "Strzyga"!

   

  Niewiele polskich zespołów dotarło do tak wielu odbiorców na całym świecie, co Percival Schuttenbach. Zespół ma na swoim koncie współpracę z twórcami jednej z kultowych gier komputerowych "Wiedźmin" - " The Witcher - Wild Hunt".

   

  Nagrania głównego trzonu zespołu jakim jest grupa Percival, zostały wykorzystane na ścieżce dźwiękowej do gry. W ten sposób Percival Schuttenbach zatoczył krąg wokół prozy Andrzeja Sapkowskiego, bo nazwa grupy pochodzi właśnie z niej.

   

  Płyta "Strzyga" to dla zespołu z jednej strony nowy początek, a z drugiej kontynuacja. Nie jest to do końca album typu "The Best Of", choć najwierniejsi fani grupy część nagrań dobrze znają z poprzednich wydawnictw lub koncertów. Kilka utworów znalazło się wcześniej na pierwszej płycie zespołu, ale muzycy postanowili zarejestrować je raz jeszcze, bo w końcu mogli nagrać materiał w znacznie lepszym studiu. Na płycie znajdziemy również kilka zupełnie premierowych utworów, ale również takie, które kilka lat przeleżały w szufladzie. W dużym stopniu jest to więc całkiem nowa płyta zespołu.

   

  Wcześniejsze płyty grupy były typowymi albumami koncepcyjnymi. „Strzyga” jest najbardziej otwartą płytą w  całej ich karierze. Mikołaj Rybacki żartuje sobie, że to składanka najfajniejszych utworów, które nigdzie wcześniej się nie zmieściły. Wśród ważniejszych premierowych nagrań na płycie Mikołaj wymienia utwór "Alhambra". Powstał on wiele lat temu jako utwór instrumentalny ilustrujący opowiadanie fantastyczne, które napisał wraz z siostrą. Nigdy jednak nie było możliwości nagrania go w odpowiednich warunkach. Nie był to utwór często grany na koncertach, więc dla wielu odbiorców będzie premierowy.

   

  Dwa numery z płyty "Strzyga" pojawiły się wcześniej w grze "Wiedźmin 3" - "Sargon" (w grze noszący tytuł "Silver For Monster"). Wcześniej ukazał się on na jednej z akustycznych płyt Percivala i w takiej trafił właśnie do gry, ale nigdy słuchacze nie poznali jego pierwotnej, metalowej wersji. Drugi utwór wykorzystany w „Wiedźminie”, to bułgarski utwór ludowy, który wcześniej doczekała się wielu wersji i metalowych i folkowych. oraz „Lazare” (w grze - "...Steel for Humans).

   

  Percival Schuttenbach jako formacja heavy - folkowa, czy też jak kto woli folk – metalowa, powstał w 1999 roku. Sześć lat później dla potrzeb rekonstrukcji muzyczno - historycznych artyści powołali łagodniejszą, akustyczną formę zespołu o nazwie Percival jednak w przypadku obydwu zespołów ich twórczość opiera się na kultywowaniu tradycji słowiańskiej. Nie tylko czerpią ze skarbnicy tekstów i muzyki, ale także sami rekonstruują stare prasłowiańskie, dziś już zapomniane instrumenty.

   

  Współproducentem albumu "Strzyga" jest Jacek Miłaszewski, który wcześniej współpracował między innymi z zespołami Acid Drinkers, Hunter czy Closterkeller.

   

  Dzięki kontraktowi podpisanemu z Sony Music Poland grupie Percival Schutttenbach z całą pewnością uda sie dotrzeć do wielu słuchaczy, którzy wcześniej jej nie znali.

  1. Marysia
  2. Rodzanice
  3. Pocałunek
  4. Alhambra
  5. Lazare
  6. Buba
  7. Gdy Rozum Śpi
  8. Aziareczka
  9. Pani Pana
  10. Miesiąc
  11. Sargon
  12. Sokol mi leta vysoko
  13. Rosa (outro)
  14. Wóda zryje banię (bonus)

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Strzyga" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.