Stara Słaboniowa i spiekładuchy (Okładka miękka)

Stara Słaboniowa i spiekładuchy

Stara Słaboniowa i spiekładuchy (Okładka miękka)

Oferta specjalna -28%
5.00 / 1 głosów

Wy to, Słaboniowa, zawsze tak zakręcicie, że człowiek sam nie wie, w co wierzyć, i widzi rzeczy, których nie ma. W mroźny zimowy wieczór stara kobieta staje przy drewnianym płocie i jak co dzień spogląda bystrym okiem na rodzinną wieś. Gdzieś z nieprzeniknionych ciemności nadciąga zło, jakiego jeszcze mieszkańcy Capówki nie doświadczyli. Zimny, wschodni wiatr niesie ze sobą smród siarki, w głębi lasu świecą czyjeś czujne oczy, dziecko o twarzy starca sprowadza na bagna niewinne dziewczęta, a zrodzony z ludzkiego występku Strzygoń wychodzi na krwawy żer. Tylko stara Słaboniowa zna wszelkie diabelskie sztuczki i potrafi zaradzić nie tylko na nadprzyrodzone, ale również na zwykłe, ludzkie kłopoty. W "Starej Słaboniowej i spiekładuchach" świat ludzi miesza się ze światem duchów rodem ze słowiańskiej mitologii i ludowych podań, ludzkie tajemnice i fantazje materializują się nieraz pod zaskakującymi i przeraźliwymi postaciami, a mała wieś gdzieś przy wschodniej granicy z niewiadomych przyczyn wciąż jest nękana przez siły nieczyste. Joanna Łańcucka - urodzona w Skierniewicach, wychowana w małej wsi na wschodzie Polski. Z zawodu plastyczka realizująca się głównie w malarstwie olejnym. Z lubością zajmuje się czytaniem, pisaniem oraz haftem artystycznym. Obecnie mieszka i tworzy w Krakowie.
 • 12 września 2015 wolfhart,

  Ciekawa książka od 18 lat.

  Owa książka bardzo mi się podobała. Jest napisana po staro polsku, ale idzie się dużo z tego wyrozumować. Opisuje sporo pradawnych stworzeń, o których... czytaj >
  Owa książka bardzo mi się podobała. Jest napisana po staro polsku, ale idzie się dużo z tego wyrozumować. Opisuje sporo pradawnych stworzeń, o których zapomnieliśmy jak nastała elektryfikacja, lecz czy one zapomniały o nas.... Polecam wszystkim tę książkę, kto lubi opowieści o strzygach, topielicach, diabłach i podobnej tematyce.

5.00

Na podstawie 1 ocen
 • 5
 • 4
 • 3
 • 2
 • 1