Star carrier Tom 3 "Osobliwość" (MP3)

Star carrier Tom 3  "Osobliwość"
Kosmiczna wojna nabiera rozpędu. Oto kolejny, trzeci już audiobook na podstawie świetnej serii Iana Douglasa. „Star carrier” z części na część wciąga czytelników i słuchaczy coraz bardziej.

Fascynująca wizja przyszłości, w której gotowość na otwarty międzyplanetarny konflikt musi stać się codziennością ludzkości. Polityka i dyplomacja odgrywają niezwykle istotną role, ale schodzi na plan dalszy, gdy trzeba odeprzeć atak. Wojna jest w tym świecie stałym zagrożeniem i trzeba ją podjąć, choć przeciwnik niekiedy jest o wiele potężniejszy.

Audiobook „Osobliwość” nawiązuje do znakomitej pierwszej części, w której wiele było scen ukazujących gwiezdne potyczki. Nie brakuje tu również dyskusji, planów i uzasadnień, politycznego tła, które pozwala odkryć motywacje rządów. Douglas podnosi również kwestie moralne, ale nie zapomina o wciągających opisach technologii i militarnych możliwości poszczególnych stron.

Trzeci tom audio ukazał się w w interpretacji Rocha Siemianowskiego.

Gwiezdne starcie z niewyobrażalną potęgą nieznanej cywilizacji wymaga ofiar. Kto jest gotowy na straceńczą misję? O cyklu Douglasa można powiedzieć z całą odpowiedzialnością: im dalej, tym lepiej.Carl von Clausewitz w swoim słynnym dziele „O wojnie” napisał: „Bitwa jest krwawym i niszczącym zmierzeniem się sił fizycznych i moralnych”. Lecz jak walczyć z wrogiem, o którego sile nie mamy wielkiego pojęcia, a o wyznawanych przezeń normach moralnych nie wiemy właściwie nic? Przed takimi dylematami staje admirał Koenig, dowódca Lotniskowcowej Grupy Bojowej „Ameryka”. Wiedząc, że trzeba podjąć walkę, przenieść ją na teren przeciwnika, nie ma pojęcia, z kim tak naprawdę przyszło mu się zmierzyć.Wspomniany Clausewitz stwierdził również: „W strategii wszystko jest proste, lecz nie jest łatwe”. Trudno o lepsze podsumowanie sytuacji admirała Koeniga oraz straceńców, którzy wbrew woli ziemskiego rządu przyłączyli się do jego misji. Wiedzą, co należy uczynić, ale nie potrafią przewidzieć, czy uda się dopiąć swego, a przede wszystkim – jakie skutki dla nich samych i dla ludzkości przyniosą ich działania.Wyborne – jak zawsze u Iana Douglasa – sceny gwiezdnych zmagań stanowią świetne tło dla ukazania gry, jaką musi podjąć ludzkość w starciu z niewyobrażalną potęgą tajemniczej cywilizacji. W walce z wrogiem, którego możliwości technologiczne zdają się graniczyć z magią. Polityka miesza się tutaj z wojną, a heroizm nie jest niczym wyjątkowym, lecz staje się sposobem życia.

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Star carrier Tom 3 "Osobliwość"" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.