Stambuł i Zachodnia Turcja. Wakacje na walizkach (Okładka miękka)

Stambuł i Zachodnia Turcja. Wakacje na walizkach

Stambuł i Zachodnia Turcja. Wakacje na walizkach (Okładka miękka)

Oferta specjalna -22%

Chcesz kupić ten produkt, bo:

  • planujesz wyjazd do Turcji
  • czeka Cię długa podróż
  • chcesz uzupełnić informacje o Turcji

Kup na prezent
Turcja jest pomostem między Azją i Europą, szczyci się pejzażami charakterystycznymi dla obu kontynentów: od alpejskich dolin po kamieniste pustynie, od usianych palmami wysp po bezkresne, żyzne równiny. W sąsiedztwie skąpanego w słońcu śródziemnomorskiego wybrzeża z cudownymi plażami rozproszone są starożytne ruiny. W głębi lądu kuszą „bajkowe kominy” Kapadocji. Stambuł to tętniąca życiem metropolia, łącząca bazy muzealną i gastronomiczną z dziedzictwem historycznym Bizancjum i imperium Turków osmańskich.

Do głównych atrakcji należy Stare Miasto, a w nim onieśmielający bogactwem pałac Topkapi i Muzeum Archeologiczne, dostojna Hagia Sophia z zachwycającymi mozaikami oraz okazały Błękitny Meczet. Turecka kuchnia jest niezwykle urozmaicona. Amatorzy kebabu znajdą go tu w setkach odmian, a chętni na osmańskie specjały powinni odwiedzić restaurację Tugra , w której gotuje się według receptur znalezionych w bibliotece pałacu Topkapi.

Jeśli lubisz życie na walizkach, spędź wakacje, podróżując po Stambule i zachodniej Turcji. Sprawdź, jak zachować się w meczecie i dobić targu na tureckim bazarze. Skosztuj miodowego lokum w cukierni Hayat i wybierz się w rejs w głąb Złotego Rogu. Poznaj świat powieści Orhana Pamuka i dowiedz się, co łączy ogniki Chimery z ogniem olimpijskim.

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Stambuł i Zachodnia Turcja. Wakacje na walizkach" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.