Stalingrad. Triumf Armii Czerwonej (Okładka miękka)

Stalingrad. Triumf Armii Czerwonej

Stalingrad. Triumf Armii Czerwonej (Okładka miękka)

Oferta specjalna -30%

Chcesz kupić ten produkt, bo:

  • poznasz sowieckie tajniki wojskowości
  • przeczytasz o jednej z najsłynniejszych kampanii XX wieku
  • zobaczysz materiały z rosyjskich archiwów, które nie były dotąd publikowane
Michael K. Jones przedstawia zupełnie odmienne od dotychczasowych spojrzenie na jedną z najsłynniejszych kampanii II wojny światowej, ukazując ją z perspektywy zarówno zwykłych żołnierzy radzieckich jak i ich dowódców.

Rosyjscy uczestnicy zmagań o miasto (a przede wszystkim generał Anatol Mierieszko, po wojnie zastępca dowódcy wojsk Układu Warszawskiego), do których dotarł autor, odzierają ją z całej koturnowości, jaką pielęgnowała przez dziesięciolecia komunistyczna ideologia i propaganda.

W stalingradzkim piekle dochodzi do desperackich, samobójczych aktów heroizmu, kiedy to pojedynczy żołnierze rzucają się na niemieckie czołgi, żeby je zniszczyć. Ale podłożem ich czynów nie jest bynajmniej ideologia. Wiele mówi się o katastrofalnej, technicznej i technologicznej otchłani dzielącej obie walczące strony; a także o żołnierskim honorze, dumie, lojalności wobec dowództwa i o najczystszym, nieskalanym żadną ideologią, patriotyzmie, a więc o tych czynnikach, które rzeczywiście ostatecznie przesądziły o radzieckim triumfie. I na nie właśnie Michael K. Jones kładzie w swej relacji zdecydowany akcent.

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Stalingrad. Triumf Armii Czerwonej" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.