Śród żywych duchów (Okładka twarda)

Śród żywych duchów

Śród żywych duchów (Okładka twarda)

Oferta specjalna -24%
5.00 / 1 głosów

Kup na prezent
Listopad 1988 r., zaniedbana łączka na warszawskich Powązkach. Małgorzata Szejnert na każdym z pięciu symbolicznych grobów kładzie krótki list. Kartkę przyciska zniczem. Jest przekonana, że groby są puste, ale wie, że wieczorem ktoś tu przyjdzie...

Dramat polskich bohaterów wojennych - rotmistrza Pileckiego, generała Fieldorfa „Nila” i innych skazanych na śmierć w Polsce Ludowej - nie kończył się z chwilą wykonania wyroków. Dla rodzin straconych to początek walki o ujawnienie prawdy o losach bliskich: synów, mężów i ojców. Śród żywych duchów to ich poruszająca historia.

Małgorzata Szejnert, mimo starannie zatartych śladów, poszukuje grobów więźniów politycznych straconych w warszawskim więzieniu na Rakowieckiej. Zbiera relacje świadków i członków rodzin, ujawnia sposoby na obejście cenzury i zdobycie informacji w epoce strachu i nieufności.

Dziennikarka w mistrzowski sposób łączy opowieść o epoce terroru i o końcu lat osiemdziesiątych, tworząc niezwykłą kronikę przełomu i początku demokratycznych przemian w Polsce.
 • 25 kwietnia 2015 KronikaKotaNakręcacza,

  Zniknięcie człowieka

  Mistrzowska opowieść o czasach, w których człowieka można po prostu "zniknąć" (sic!). Bardzo polecam.
  Mistrzowska opowieść o czasach, w których człowieka można po prostu "zniknąć" (sic!). Bardzo polecam.

5.00

Na podstawie 1 ocen
 • 5
 • 4
 • 3
 • 2
 • 1