SOS (PL) (CD)

SOS (PL)
 • Debiutancki krążek Die Antwoord „$0$”.


  Pochodzące z Republiki Południowej Afryki trio złożone z Ninji, Yo-landi i Vi$$er i DJ-a Hi-Teka jest jednocześnie wciągające, przerażające i fascynujące. Wiele kontrowersji wzbudza ich nowy klip, którego popularność rozprzestrzenia się z szybkością zarazy. Obrazek się podoba, tumani, śmieszy, przestrasza. W wywiadzie dla Guardiana Ninja tłumaczy: „Takie jest Die Antwoord, cholernie niegrzeczne, opóźnione w rozwoju, jak najgorsza rzecz, która się może przydarzyć, a jednocześnie najwspanialsze w całym wszechświecie.”


  Ich muzyka to połączenie hip-hopu, rave’u, elektro i r’n’b.
  Ninja rapuje łącząc język angielski i afrikkans. Raz jest łagodny, by po chwili wyrzucać z siebie słowa z szybkością i wściekłością karabinu maszynowego. Wyrażenie ”seksowny kociak” nie do końca opisuje Yo-landi – to raczej kociak z piekła rodem, ze skłonnością do ironicznego poklepywania się po tyłku. Mózg wychodzi uszami, gdy wokalistka wydaje z siebie słodkie, piskliwe dźwięki (jakby się nawdychała helu).


  Die Antwoord zagrało już kilka koncertów w Stanach, i zdecydowanie są najwspanialszą grupą w całym wszechświecie. W recenzji w Crawdaddy napisano: „Trudno wyobrazić sobie, że szczęka może opaść z wrażenia aż na samą podłogę. Przy Die Antwoord wpada aż do piwnicy. Musicie ich zobaczyć.” A jednak Die Antwoord to najbardziej nietypowa, wyjątkowa grupa ostatnich miesięcy, a „Enter The Ninja” uczyniło z nich gwiazdy. Video do tego utworu obejrzało 7 milionów widzów.
 • 1. In Your Face
  2. Enter The Ninja
  3. Wat Kyk Jy?
  4. Evil Boy
  5. Rich Bitch
  6. Fish Paste
  7. $copie
  8. Beat Boy
  9. She Makes Me A Killer
  10. Doos Dronk
  11.$O$

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"SOS (PL)" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.