Starcrawler (White) (Płyta winylowa)

Starcrawler (White)
  • 26-01-2018
  • Płyta winylowa
  • Sonic
  • Starcrawler
  • 1
Co dostaniesz gdy połączysz elementy Cramps, Yeah Yeah Yeahs, Alice’a Coopera, Ozzy’ego Osbourne’a i The Runaways? Dostaniesz Starcrawler!

Starcrawler to pochodzący z Los Angeles zespół, utworzony w 2015 roku, przez 18-letnią wtedy Arrow de Wilde, która na swojej drodze, w szkole Echo Park, spotkała Henriego Casha. Niedługo na ulicach Hollywood natknęli się na sekcję rytmiczną w postaci Austina Smitha (perkusję) i Timo Franco (bas). Bawiąc się głośnymi riffami i potężnymi rytmami, w połączeniu z niezwykłymi występami Wilde, pokazali, że mają w sobie niesamowity magnetyzm.

„Starcrawler jest po prostu najbardziej ekscytującym, najlepszym zespołem jaki w tym roku podpisał kontrakt z Rough Trade” - pisał niedawno brytyjski Gigwise.

Ich debiutancki album, zatytułowany 'Starcrawler', ukaże się 19 stycznia 2018 roku.
Nad płytą pracowali razem z Ryanem Adamsem, przy wykorzystaniu analogowych taśm w jego Pax-Am Studio. Ekscytacja Ryana młodymi glamrockowcami została dobrze udokumentowana na jego mediach społecznościowych, gdzie deklarował: „płyta Starcrawler będzie powalająca. Są cholernie dobrzy i wkrótce będą rządzić galaktyką”. Do grona ich fanów zalicza się także Gerard Way z My Chemical Romance, który deklaruje: „przez ten zespół tracę rozum. To jest mieszanka niemal wszystkiego, co lubię najbardziej, ale przy tym jest to coś nowego. Wspaniałe odświeżenie teatralności lat siedemdziesiątych i elektryczności The Stooges.” Ich muzykę docenili także Elton John, który zaprezentował ich pierwszy singiel ‘Ants’ w swoim radiowym programie Beats 1. Z kolei Dave Grohl zaprosił ich na występ w ramach CalJam Festival w Los Angeles, którego był kuratorem.

Jednym z singli zapowiadających album jest ‘I Love LA’. Do piosenki powstał teledysk, którego reżyserem jest słynna fotograf i artystka wideo - Autumn de Wilde (prywatnie - mama Arrow).
Rozpoczynający się w sklepie z pączkami i chińskiej restauracji klip, przedstawia Starcrawler, których prześladuje monotonia ich codziennej pracy. Chwilę później zespół przenosi się na Hollywood Boulevard, przeistaczając się w urzekających glamrockowców.

Lista utworów:
1. Train
2. Love’s Gone Again
3. I Love La
4. Different Angles
5. Chicken Woman
6. Pussy Tower
7. Full Of Pride
8. Let Her Be
9. Tears
10. What I Want

  • 26-01-2018
  • Płyta winylowa
  • Sonic
  • Starcrawler
  • 1

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Starcrawler (White)" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.