Solo (Okładka miękka)

Solo

Solo (Okładka miękka)

Oferta specjalna -22%

Chcesz kupić ten produkt, bo:

  • zawiera bardzo wiele nieznanych ciekawostek dotyczących europejskiej historii
  • interesuje Cię nieco mroczna, ale prawdziwa strona powojennej Bułgarii
  • "Solo" to pełen niuansów popis wirtuoza jakim niewątpliwie jest Rana Dasgupta.

Kup na prezent
Solo to fascynująca opowieść stuletniego Ulricha, który ociemniały siedzi samotnie w fotelu i podróżuje we wspomnieniach, płynnie przekraczając granice czasu i przestrzeni. Jak w kalejdoskopie zmieniają się obrazy z Bułgarii, Gruzji, Niemiec i USA, a z nimi przypływają wspomnienia - burzliwa polityką, niespełniona miłość do muzyki, utracone uczucie, pasja do chemii.

Zanim Ulrich stracił wzrok, przeczytał w jakimś piśmie o papugach mówiących językiem wymarłego plemienia. Językoznawcom nie udało się jednak zapisać drogocennego narzecza – wyczerpane przeżyciami ptaki zmarły. Starzec czuje, że tak jak one nosi w sobie szczątki dziedzictwa czasu, lecz zanadto ucierpiał, żeby je komuś przekazać. W samotności przygląda się swemu życiu, którego wspomnienie jest jedynym dowodem istnienia.

"Solo" jest laureatem Commonwealth Writers' Prize.

"Przedziwna książka. I poetycka, i brutalna, pełna metafizyki jak z traktatu filozoficznego, i kontemplująca banał ludzkiej egzystencji. Wzniosłość miesza się tu z prozą życia, poszukiwanie absolutu i wielkości kończy się przejmującym doświadczeniem klęski i daremności istnienia - objawieniem, który daje spokój. Precyzyjny styl Dasgupty nabiera gwałtowności i rozmachu niczym porywający utwór muzyczny. Kolejne etiudy przenoszą akcję z Sofii do Berlina, z Gruzji do Stanów Zjednoczonych, brawurowo wirując między światami. Wyobraźnia Dasgupty nie zna żadnych granic". - Małgorzata Rejmer

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Solo" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.