Śnieg przykryje śnieg (Okładka twarda)

Śnieg przykryje śnieg

Śnieg przykryje śnieg (Okładka twarda)

Oferta specjalna -48%
3.00 / 1 głosów

Kup na prezent
Historia tajemnicy, miłości i relacji między braćmi, którzy oddalili się od siebie.

37-letni Dan (Daniel) Kaspersen wraca do małej rodzinnej wioski Skogli niedaleko Kongsvinger na pogrzeb brata. Właśnie odsiedział dwuletni wyrok za przemyt narkotyków i szuka dla siebie nowego miejsca w życiu. Jego brat zmarł w tragicznych okolicznościach: został znaleziony martwy w swoim samochodzie na podwórzu małego gospodarstwa, które odziedziczyli po rodzicach.

Dana dręczy pytanie, czy miał jakiś wpływ na samobójstwo brata, ale nie potrafi znaleźć na nie odpowiedzi. Podczas ostatniego widzenia z Jakobem nic nie wskazywało na to, żeby brat cierpiał na depresję. Dan nie radzi sobie z żałobą, ponieważ łączyła go z bratem wyjątkowo silna więź emocjonalna – tym silniejsza, że wiele lat temu w wypadku samochodowym stracili oboje rodziców. Zamierza sprzedać gospodarstwo i wyjechać ze Skogli, jednak w jego życie niespodziewanie wkracza Mona Steinmyra.

Jej promienny uśmiech staje się pierwszym powodem, dla którego Dan przestaje spieszyć się z wyjazdem. Tymczasem niejeden mieszkaniec Skogli dałby wiele, żeby jak najszybciej pozbyć się go ze wsi, bo kiedy Dan zaczyna przeglądać rzeczy brata, na światło dzienne wychodzi wiele skrzętnie skrywanych tajemnic.

Żal, tęsknota i potrzeba bliskości są nicią przewodnią tej historii, która rozwija się w kierunku psychologicznego thrillera, choć oczywiście nie brakuje w nim wzruszającego wątku miłosnego.


Levi Henriksen (ur. 15 maja 1964 w Kongsvinger) – norweski pisarz, dziennikarz i muzyk. Zadebiutował w 2002 roku zbiorem opowiadań "Feber" (Gorączka). Dwa lata później wydał powieść „Śnieg przykryje śnieg”. Zebrał za nią świetne recenzje i w tym samym roku otrzymał Nagrodę Norweskich Księgarzy. Szwedzki aktor Tomas Norström i reżyser Alexander Moberg wykupili prawa autorskie do filmu. W 2012 roku Henriksen wydał pierwszą książkę dla dzieci pt. „Engelen i Djevelgapet” (Anioł w Diabelskim Kanionie), która ma zostać sfilmowana przez Tomasa Backströma.
 • 16 lutego 2015 KronikaKotaNakręcacza,

  Powieść obyczajowa w kryminalnym opakowaniu

  Nie wstrzymujcie oddechu, jeśli liczycie na wartką akcję. Nie sugerujcie się okładką, tajemniczym tytułem ani krajem pochodzenia autora. Śnieg przykry... czytaj >
  Nie wstrzymujcie oddechu, jeśli liczycie na wartką akcję. Nie sugerujcie się okładką, tajemniczym tytułem ani krajem pochodzenia autora. Śnieg przykryje śnieg nie jest skandynawskim kryminałem. Nie jest też thrillerem, nie trzyma w napięciu i nie zaskakuje zakończeniem. Jest za to poprawną, dobrze napisaną powieścią obyczajową, której nie brak wątków psychologicznych i ogólnych rozważań o życiu.

3.00

Na podstawie 1 ocen
 • 5
 • 4
 • 3
 • 2
 • 1