Smutek tropików (Okładka miękka)

Smutek tropików

Smutek tropików (Okładka miękka)

Oferta specjalna -31%
5.00 / 1 głosów

Kup na prezent
Claude Levi-Strauss (ur. 1908) należy do ostatnich żyjących twórców wspaniałej humanistyki francuskiej z lat pięćdziesiątych i sześćdziesiątych XX wieku, a "Smutek tropików" (1955) jest niepowtarzalnym dokumentem z tamtego okresu. Przede wszystkim jednak stanowi fascynującą, w znacznej mierze autobiograficzną książkę "podróżniczą". Autor należał do pierwszych (a po części też ostatnich) badaczy ginącej kultury brazylijskich Indian. Na poły sensacyjna opowieść o tych badaniach z przełomu lat trzydziestych i czterdziestych stanowi trzon książki. Mimo że napisana w sposób popularny, jest ona zarazem dziełem pełnym głębokiej refleksji filozoficznej nad losem współczesnego świata. Okazją po temu są opisane w książce podróże do innych miejsc na świecie, przede wszystkim do muzułmańskiej i buddyjskiej Azji. Znajdziemy tu jakże aktualne po półwieczu wizyjne niemal ujęcia relacji Wschodu z Zachodem, analizę przyczyn tego podziału i utraconych szans utworzenia wspólnej kultury.
 • 16 lutego 2015 Anastazja93,

  Nie tylko dla studentów socjologii

  "Smutek Tropików" to próba antropologicznego opisania ludów pierwotnych, a zarazem refleksja nad współczesnym światem i czynnikami, które tworzą naszą... czytaj >
  "Smutek Tropików" to próba antropologicznego opisania ludów pierwotnych, a zarazem refleksja nad współczesnym światem i czynnikami, które tworzą naszą, oraz inne kultury. Polecam każdemu, komu zależy na dogłębnym poznaniu ludzkiej natury :)

5.00

Na podstawie 1 ocen
 • 5
 • 4
 • 3
 • 2
 • 1