Słuszny opór (Okładka miękka)

Słuszny opór

Słuszny opór (Okładka miękka)

Oferta specjalna -22%

Chcesz kupić ten produkt, bo:

  • to dramat sądowy i thriller polityczny w jednym
  • pokazuje dobitnie, jak płynna jest granica między bohaterstwem a zbrodnią
  • znakomicie przedstawia historię apartheidu RPA

Kup na prezent
W końcowych latach apartheidu czterej żołnierze Afrykańskiego Kongresu Narodowego przekradają się przez granicę do RPA, którą opuścili jako młodzi chłopcy po zamieszkach w Soweto w 1976 roku.

W ciągu dziesięciu miesięcy przeprowadzają szereg zamachów na brutalnych policjantów znęcających się nad czarnoskórą ludnością i polityków wspierających apartheid. Potem decydują się przenieść walkę do dzielnic białych i dokonują ataków bombowych, w których giną również przypadkowi cywile. W końcu zostają zdradzeni i trafiają do aresztu, gdzie są torturowani i zmuszeni do podpisania obciążających ich zeznań.


"Słuszny opór" to fascynująca historia opowiedziana przez ich prawnika stanowi zapis jednego z najgłośniejszych politycznych procesów ubiegłego wieku. Ta opowieść o zwykłych ludziach, którzy doprowadzeni do ostateczności przez opresyjne działania rządu, chwycili za broń, pokazuje dobitnie, jak płynna jest granica między bohaterstwem a zbrodnią.

Książka była nominowana do nagrody „Booksellers’ Choice” (2009) oraz nagrody za Debiut 2008/2009 przyznawanej przez Uniwersytet w Johannesburgu, a także uznana za najlepszą książkę roku w kategorii literatura faktu oraz najlepszą książkę roku 2008 przez Jenny & Co.

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Słuszny opór" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.