Sługa boży (MP3)

Sługa boży
Najbardziej wstrząsająca i bluźniercza wizja w historii polskiej fantastyki! Oto świat, w którym Chrystus zszedł z Krzyża i objął władzę nad ludzkością. Świat tortur, stosów i prześladowań.

Czuwa nad tym, by Twoja wiara była czysta. Strzeże Twych myśli przed zgorszeniem. Śledzi Twe uczynki, abyś nie zgrzeszył. A jeśli przyjdzie taka potrzeba, ofiaruje Ci bolesną rozkosz stosu. To on — Inkwizytor Jego Ekscelencji Biskupa. Miecz w ręku Pana i sługa Aniołów.

Kupując ten produkt otrzymasz:

 • wersję bez zabezpieczeń DRM

 • 23 maja 2013 evilkorniszon,

  I daj nam siłę, abyśmy nie wybaczali swoim winowajcom...

  "Sługa Boży" jest pierwszą książką Jacka Piekary pozwalającą czytelnikowi zagłębić się w ponury świat, średniowieczny świat, różniący się od naszego j... czytaj >
  "Sługa Boży" jest pierwszą książką Jacka Piekary pozwalającą czytelnikowi zagłębić się w ponury świat, średniowieczny świat, różniący się od naszego jedynie tym, że piekielne moce, wiedźmy i podstępni czarnoksiężnicy są realnym zagrożeniem. Jednak wbrew pozorom nie jest to świat czarnobiały, gdzie istnieje tylko jedna właściwa droga i czytelnik nie raz jest zmuszony zadawać sobie pytanie, czy aby obrońcy ludzkich dusz nie są aby gorsi od swoich oponentów? Piekara znany jest jest swojego dosyć brutalnego i naturalistycznego pisania, więc nie oszukujmy się nie jest to książka dla ludzi wrażliwych. Jako, że narratorem samych opowiadań, które mimo odrębności stanowią jednak całość jest sam Mordmirer, który jako człowiek grzeszny lubi niekiedy umniejszać swe winy i koloryzować rzeczywistość, co jednak dodaje całości większego realizmu i poczucia rzeczywistego obcowania z światem Piekary. Niemniej jednak, jako, że jest to właściwie zbiór opowiadań to niektórych czytelników może nieco odstraszyć sposób prowadzenia narracji, pełen powtórzeń i niekiedy zbyt częstych odniesień do poprzednich opowiadań. Jest to jednak książka godna polecenia każdemu miłośnikowi nietuzinkowej fantastyki, gdzie nie ma wyłącznie czarnych i białych charakterów, a wszystko zależy od interpretacji i oceny samego czytelnika.

5.00

Na podstawie 1 ocen
 • 5
 • 4
 • 3
 • 2
 • 1