Ślepnąc Od Świateł. Okładka Filmowa (Okładka miękka)

Ślepnąc Od Świateł. Okładka Filmowa

Ślepnąc Od Świateł. Okładka Filmowa (Okładka miękka)

Oferta specjalna -21%
Kup na prezent
Zawsze chodzi wyłącznie o pieniądze. O nic innego. Ktoś może powiedzieć ci, że to niska pobudka. To nieprawda - oświadcza bohater powieści Jakuba Żulczyka. Ten młody człowiek przyjechał z Olsztyna do Warszawy, gdzie prawie skończył ASP. By uniknąć powielania egzystencjalnych schematów swoich rówieśników – przyszłych meneli, ludzi mogących w najlepszym razie otrzeć się o warstwy klasy średniej, niepoprawnych idealistów – dokonał życiowego wyboru według własnych upodobań: Zawsze lubiłem ważyć i liczyć.


Waży więc narkotyki i liczy pieniądze jako handlarz kokainy. W dzień śpi, w nocy odbywa samochodowy rajd po mieście, rozprowadzając towar, ale także bezwzględnie i brutalnie ściągając od dłużników pieniądze, przy pomocy odpowiednich ludzi.


Jakub Żulczyk w poruszający sposób ukazuje współczesną rzeczywistość, zdeformowaną do tego stopnia, że handlarz narkotyków staje się równie niezbędny jak strażak czy lekarz; jest nocnym dostawcą paliwa dla tych, którzy chcą – albo muszą – utrzymać się na powierzchni. 


Książka nominowana do Paszportów Polityki w 2014 roku.


OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Ślepnąc Od Świateł. Okładka Filmowa" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.