Sierotka Marysia (MP3)

Sierotka Marysia
Bajka dla dzieci

Przygotowując scenariusze słuchowisk Maciej Staropolski sięgnął po klasykę opowieści pisanych na przestrzeni wieków dla dzieci.

Oprócz baśni, adaptował także inne opowieści, czego znakomitym przykładem jest „Sierotka Marysia” - jedna z najsłynniejszych publikacji Marii Konopnickiej.

Magiczny świat tej historii wspaniale sprawdza się w formie słowno-muzycznej opowieści. Na 45 minut trafimy do świata biednej, ale pogodnej dziewczynki. To klasyka polskiej literatury dla dzieci, która ukazuje ciężkie życie sierotki. Spotkamy tu przeróżne, dobre i złe postaci, które urozmaicą swoim postępowaniem tę historię.

Maciej Staropolski zadbał o to, aby nie tylko dzieci w wieku szkolnym, ale również młodsze, miały szansę poznać i zrozumieć opowieść o sierotce Marysi.

W serii, w której prezentujemy „Sierotkę Marysię” wydawnictwo Gamma przygotowało również inne adaptacje klasycznych utworów. Można już posłuchać między innymi „Brzydkiego kaczątka”, „Pinokia”, „Cesarskiego słowika” oraz kilkunastu innych nagrań zrealizowanych na podstawie scenariuszy Macieja Staropolskiego.Na podstawie Baśni Marii Konopnickiej napisał Maciej Staropolski.

Występują: J.Lesiak, A.Jakubik, J.Szwec, Z.Horawa, K.Gadacz, M.Kuźmiński, T.Łomnicki

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Sierotka Marysia" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.