Siedmiu z Halifaxa "J" (MP3)

Siedmiu z Halifaxa "J"
Wspomnienia Mieczysława Pawlikowskiego, w czasie II wojny światowej pilota sił powietrznych Wielkiej Brytanii, Dywizjonów 300 i 301, uczestnika bitwy o Anglię, walk nad Niemcami i działaniami w polskiej przestrzeni powietrznej, kiedy zrzucano żołnierzy szkolonych do walki poza granicami kraju. Tego samego Mieczysława Pawlikowskiego, który później zasłynął fantastyczną rolą Onufrego Zagłoby w adaptacji filmowej „Pana Wołodyjowskiego”.

Słuchając „Siedmiu z Halifaxa”, poznamy zarówno osobiste losy autora, ale również obraz ówczesnego lotnictwa, ze szczegółami przedstawione elementy przygotowań do walki, szkoleń. Przeniesiemy się w czasy wojny, poczujemy klimat i atmosferę, jaka towarzyszyła polskim żołnierzom. Cała ta ciężka droga, zarówno Pawlikowskiego, jak i jego przyjaciół, miała jeden cel – powrót do ojczyzny.

Audiobook ma charakter wspomnieniowy, jednak jest też wspaniałym historycznym dokumentem, dzięki któremu możemy poznać losy Polskiego Lotnictwa Bombowego z pierwszej ręki, w szczerej, barwnej relacji uczestnika wydarzeń.

Obowiązkowa pozycja dla wszystkich, którzy interesują się tym tematem!OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Siedmiu z Halifaxa "J"" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.