Siedem dni w lipcu (Okładka miękka)

Siedem dni w lipcu

Siedem dni w lipcu (Okładka miękka)

Oferta specjalna -19%

Chcesz kupić ten produkt, bo:

  • pasjonujesz się literaturą historyczną
  • poznasz historię Miquela, który badając podejrzaną sprawę, samemu naraża się na niebezpieczeństwo
  • wartka i pełna zwrotów akcji fabuła, sprawia że nie możemy rozstać się z książką

Miquel Mascarell, ostatni policjant w republikańskiej Barcelonie, aresztowany w 1939 i skazany przez reżim generała Franco na karę śmierci, wychodzi na wolność po ośmiu i pół latach spędzonych w więzieniu i obozie pracy.

Jest rok 1947. Miquel powraca do rodzinnego miasta, które teraz stało się dla niego miejscem obcym, smutnym i groźnym. W Barcelonie królują bieda, czarny rynek i ciemne interesy. Były inspektor policji nie ma pracy, jakiegokolwiek dobytku ani nawet mieszkania, które podczas jego nieobecności przejęła rodzina falangistów.

Żona zmarła tuż przed aresztowaniem. Miquel nie wie, co stało się z jego przyjaciółmi – i nikt też nie wie, czy on sam pozostał przy życiu. Kilka godzin po zatrzymaniu się w przypadkowo wybranym pensjonacie, otrzymuje kopertę z zagadkową zawartością: fotografią pięknej dziewczyny, paczką nowiutkich banknotów oraz dwoma kartkami. Na pierwszej jest nazwa hotelu, na drugiej ręcznie wypisane pytanie: „Czy chce pan znowu poczuć się policjantem?”. Instynkt detektywa oraz ciekawość, a także kiepska sytuacja finansowa nie pozwalają mu zignorować tej przesyłki. Rozpoczyna śledztwo, zdając sobie jednocześnie sprawę, że teraz jest praktycznie nikim, że zadając pytania naraża się sam na niebezpieczeństwo.

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Siedem dni w lipcu" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.