Shantaram (audiobook) - darmowy fragment (MP3)

Shantaram (audiobook) - darmowy fragment

Shantaram (audiobook) - darmowy fragment (MP3)

Chcesz kupić ten produkt, bo:

 • poczujesz, usłyszysz i doświadczysz Orientu
 • wraz z bohaterem wyruszysz w pełną przygód, autobiograficzną podróż
 • audiobook "Shantaram" to 40 godzin czystej, duchowej przyjemności - w każdym miejscu, o każdym czasie

Darmowy, 20 minutowy fragment audiobooka

Jest to darmowy fragment audiobooka "Shantaram". Pełną wersję produktu zakupisz TUTAJ.

 • Roberts Gregory David
 • Kosior Filip
 • 27-04-2016
 • 20 minut
 • MP3
 • CDP.pl
 • EA
 • Brak

Jeśli zdecydujesz sie kupić fizyczna wersję audiobooka, dodatkowo otrzymasz:


- "Shantaram" w formie audiobooka

- mapę Bombaju śladami bohatera książki

- egzotycznie pachnącą zawieszkę zapachową

- kod do pobrania audiobooka w wersji cyfrowej

 

„Shantaram” znaczy „boży pokój”.

 

To imię nadali bohaterowi książki jego hinduscy przyjaciele, zamykając w nim całą historię opowiedzianą w tej książce: historię odnalezienia prawdy o sobie w Indiach. Ale droga do „bożego pokoju”  wiodła przez tak dramatyczne wydarzenia, że chwilami aż trudno uwierzyć, iż miały one miejsce naprawdę. Ciemne interesy, handel narkotykami i bronią, fałszerstwa, przemyt, gangsterskie porachunki – a zarazem romantyczna miłość, głębokie przyjaźnie, poszukiwanie mentora, poznawanie filozofii Wschodu. O tym właśnie jest Shantaram.

 

Jest to prawdziwa historia życia urodzonego w 1952 roku Australijczyka.

 

Marcin Meller

„Shantaram to czytelniczy Święty Graal. To nagroda za setki i tysiące przeczytanych rzeczy średnich. To osiemset stron czytelniczego raju, zasysającej i hipnotyzującej lektury, w trakcie której jedyne co nam przeszkadza, to świadomość, że musi się skończyć. Nigdy w życiu nie kupiłem tak wielu egzemplarzy jakiejś książki na prezenty dla przyjaciół. Wszyscy są wdzięczni. To jak przypadek ciężkiego uzależnienia: jeżeli przeczytasz kilka pierwszych stron, jesteś stracony dla bliskich i pracy na nadchodzący czas”.

 

„W australijskim charakterze zakorzenione jest szczere ciepło i gotowość do działania – i to w australijski sposób, gdzie odwaga i uczciwość nadal coś znaczą. Australijczycy są odważni i nie wahają się, by spróbować wszystkiego”opowiada Roberts.

 

Porzucony przez żonę, znalazł pocieszenie w heroinie. Zaczął napadać na banki (ubrany zawsze w garnitur okradał tylko ubezpieczone firmy, przez co media zwały go rabusiem-dżentelmenem). Schwytany, został skazany na 20 lat w 1978 roku. W lipcu 1980 roku biały dzień uciekł z więzienia Pentridge Victoria's, stając się jednym z najbardziej poszukiwanych ludzi w Australii. Przedostał się do Indii. To miał być krótki przystanek w podróży z Nowej Zelandii do Niemiec. Został na dłużej. Ukrywał się w slumsach, gdzie leczył biedaków, był żołnierzem bombajskiej mafii, walczył z Armią Czerwoną w Afganistanie. Poznał Karlę – tajemniczą femme fatale, Amerykankę szwajcarskiego pochodzenia, która długo nie potrafiła odwzajemnić jego uczucia.

 

Powieść napisana jest w formie pamiętnika.

 

„Niektóre historie z mojego życia opisane są tak, jak się wydarzyły, a inne to wymyślona narracja, jedynie zaczerpnięta z moich doświadczeń” tłumaczy Roberts.

 


 


O lektorze

 

Filip Kosior - 1992, aktor, absolwent Akademii Teatralnej w Warszawie. Członek grupy teatralnej Potem-o-tem. Czyta zarówno hobbystycznie jak i zawodowo.


Odtwórca tytułowej roli w nagradzanym filmie Piotra Chrzana "Klezmer". W teatrze debiutował w "Bezwietrznym lecie" w reżyserii Barbary Wiśniewskiej w Bałtyckim Teatrze Dramatycznym w Koszalinie.

 

 

 

 

 


 

O Autorze

 Gregory David Roberts – jeden z najpopularniejszych współczesnych pisarzy australijskich. Urodzony w 1952 roku w Melbourne (jako Gregory John Peter Smith), w 1978 został skazany na dwadzieścia lat za napady z bronią w ręku. Dwa lata później w biały dzień brawurowo uciekł z więzienia o zaostrzonym rygorze i stał się jednym z najbardziej poszukiwanych przestępców Australii.

 

Przez blisko dziesięć lat ukrywał się w Bombaju.

 

Początkowo mieszkał w slumsach, gdzie pracował jako lekarz ubogich. W tym samym czasie nawiązał pierwsze kontakty z mafią. Wskutek intrygi trafił do ciężkiego bombajskiego więzienia Arthur Road. Ostatecznie został wykupiony przez zaprzyjaźnionego szefa mafii i stał się jego oddanym żołnierzem.

 

Obecnie wycofał się zupełnie z życia publicznego, nie udziela wywiadów, nie spotyka się z czytelnikami. Tłumaczy, że wybrał „kreatywne odosobnienie” i oddał swój czas rodzinie i przyjaciołom.

 • Roberts Gregory David
 • Kosior Filip
 • 27-04-2016
 • 20 minut
 • MP3
 • CDP.pl
 • EA
 • Brak

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Shantaram (audiobook) - darmowy fragment" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.