Shantaram (audiobook cyfrowy) (MP3)

Shantaram (audiobook cyfrowy)

Shantaram (audiobook cyfrowy) (MP3)

4.83 / 6 głosów

Chcesz kupić ten produkt, bo:

 • poczujesz, usłyszysz i doświadczysz Orient
 • wraz z bohaterem wyruszysz w pełną przygód, autobiograficzną podróż
 • audiobook "Shantaram" to 40 godzin czystej, duchowej przyjemności - w każdym miejscu, o każdym czasie
Kup na prezent
 • Watermark

POBIERZ DARMOWY, 20 MINUTOWY FRAGMENT

Aby pobrać darmowy, 20 minutowy fragment audiobooka "Shantaram", wejdź TUTAJ.

 • Roberts Gregory David
 • Kosior Filip
 • 06-06-2016
 • 40 godz.
 • MP3
 • cdp.pl
 • Watermark
 • Watermark

 

„Shantaram” znaczy „boży pokój”.

 

To imię nadali bohaterowi książki jego hinduscy przyjaciele, zamykając w nim całą historię opowiedzianą w tej książce: historię odnalezienia prawdy o sobie w Indiach. Ale droga do „bożego pokoju”  wiodła przez tak dramatyczne wydarzenia, że chwilami aż trudno uwierzyć, iż miały one miejsce naprawdę. Ciemne interesy, handel narkotykami i bronią, fałszerstwa, przemyt, gangsterskie porachunki – a zarazem romantyczna miłość, głębokie przyjaźnie, poszukiwanie mentora, poznawanie filozofii Wschodu. O tym właśnie jest Shantaram.

 

Jest to prawdziwa historia życia urodzonego w 1952 roku Australijczyka.

 

Marcin Meller

„Shantaram to czytelniczy Święty Graal. To nagroda za setki i tysiące przeczytanych rzeczy średnich. To osiemset stron czytelniczego raju, zasysającej i hipnotyzującej lektury, w trakcie której jedyne co nam przeszkadza, to świadomość, że musi się skończyć. Nigdy w życiu nie kupiłem tak wielu egzemplarzy jakiejś książki na prezenty dla przyjaciół. Wszyscy są wdzięczni. To jak przypadek ciężkiego uzależnienia: jeżeli przeczytasz kilka pierwszych stron, jesteś stracony dla bliskich i pracy na nadchodzący czas”.

 

„W australijskim charakterze zakorzenione jest szczere ciepło i gotowość do działania – i to w australijski sposób, gdzie odwaga i uczciwość nadal coś znaczą. Australijczycy są odważni i nie wahają się, by spróbować wszystkiego”opowiada Roberts.

 

Porzucony przez żonę, znalazł pocieszenie w heroinie. Zaczął napadać na banki (ubrany zawsze w garnitur okradał tylko ubezpieczone firmy, przez co media zwały go rabusiem-dżentelmenem). Schwytany, został skazany na 20 lat w 1978 roku. W lipcu 1980 roku biały dzień uciekł z więzienia Pentridge Victoria's, stając się jednym z najbardziej poszukiwanych ludzi w Australii. Przedostał się do Indii. To miał być krótki przystanek w podróży z Nowej Zelandii do Niemiec. Został na dłużej. Ukrywał się w slumsach, gdzie leczył biedaków, był żołnierzem bombajskiej mafii, walczył z Armią Czerwoną w Afganistanie. Poznał Karlę – tajemniczą femme fatale, Amerykankę szwajcarskiego pochodzenia, która długo nie potrafiła odwzajemnić jego uczucia.

 

Powieść napisana jest w formie pamiętnika.

 

„Niektóre historie z mojego życia opisane są tak, jak się wydarzyły, a inne to wymyślona narracja, jedynie zaczerpnięta z moich doświadczeń” tłumaczy Roberts.

 

 


 

 


O lektorze

 

Filip Kosior - 1992, aktor, absolwent Akademii Teatralnej w Warszawie. Członek grupy teatralnej Potem-o-tem. Czyta zarówno hobbystycznie jak i zawodowo.


Odtwórca tytułowej roli w nagradzanym filmie Piotra Chrzana "Klezmer". W teatrze debiutował w "Bezwietrznym lecie" w reżyserii Barbary Wiśniewskiej w Bałtyckim Teatrze Dramatycznym w Koszalinie.

 

 

 

 

 


 

O Autorze

 Gregory David Roberts – jeden z najpopularniejszych współczesnych pisarzy australijskich. Urodzony w 1952 roku w Melbourne (jako Gregory John Peter Smith), w 1978 został skazany na dwadzieścia lat za napady z bronią w ręku. Dwa lata później w biały dzień brawurowo uciekł z więzienia o zaostrzonym rygorze i stał się jednym z najbardziej poszukiwanych przestępców Australii.

 

Przez blisko dziesięć lat ukrywał się w Bombaju.

 

Początkowo mieszkał w slumsach, gdzie pracował jako lekarz ubogich. W tym samym czasie nawiązał pierwsze kontakty z mafią. Wskutek intrygi trafił do ciężkiego bombajskiego więzienia Arthur Road. Ostatecznie został wykupiony przez zaprzyjaźnionego szefa mafii i stał się jego oddanym żołnierzem.

 

Obecnie wycofał się zupełnie z życia publicznego, nie udziela wywiadów, nie spotyka się z czytelnikami. Tłumaczy, że wybrał „kreatywne odosobnienie” i oddał swój czas rodzinie i przyjaciołom.

 • Roberts Gregory David
 • Kosior Filip
 • 06-06-2016
 • 40 godz.
 • MP3
 • cdp.pl
 • Watermark
 • Watermark
 • 17 stycznia 2017 JustynaKurowska9436,

  Dlaczego nie było konsultacji językowej?

  Chciałam oddać swój komentarz do tego audiobooka. Lektor jest bardzo dobry, ale zdecydowanie nie jest ekspertem języka hindi. Słuchanie zdań w orygina... czytaj >
  Chciałam oddać swój komentarz do tego audiobooka. Lektor jest bardzo dobry, ale zdecydowanie nie jest ekspertem języka hindi. Słuchanie zdań w oryginale w jego wykonaniu, nazwisk, imion i nazw jest bardzo bolesnym doświadczeniem. Uważam, że nie będzie wielką inwestycją wynajęcie konsultanta językowego do takich nagrań, jeśli zawierają, jak w tym przypadku, naprawdę wiele wtrąceń w obcym języku. Wydaje mi się, że tego rodzaju tekstami zainteresowane jest także wiele osób znających się na temacie, które docenią profesjonalną konsultację lub zauważą jej drastyczny brak. Niestety w tym wypadku mamy do czynienia z tym drugim.
  14 listopada 2016 Yetas88,

  Tytuł który w tym roku pozamiatał, a w pamięci zostanie na lata.

  Pierwsze wrażenie padło gdzieś obok metafizyki " Alchemika". Ale o ile w/w do mnie nie trafił i okazał się filozoficznym bełkotem ( wiadomo o gustach ... czytaj >
  Pierwsze wrażenie padło gdzieś obok metafizyki " Alchemika". Ale o ile w/w do mnie nie trafił i okazał się filozoficznym bełkotem ( wiadomo o gustach się nie rozmawia ). Tak Shantaram pochwycił moje emocje i rozum nie wypuszczając do samego końca. Wielkie dzieło, bardzo chciałbym poznać i pogadać osobiście z autorem.
  29 sierpnia 2016 KronikaKotaNakręcacza,

  Jestem zakochana!

  W Shantaram znajdziecie indyjską kulturę wymieszaną z zachodnią mentalnością, znajdziecie luksus drogich hoteli, wygodę wsi i skrajną biedę bombajskic... czytaj >
  W Shantaram znajdziecie indyjską kulturę wymieszaną z zachodnią mentalnością, znajdziecie luksus drogich hoteli, wygodę wsi i skrajną biedę bombajskich slumsów. Poczujecie zapach przypraw w restauracji na szczycie wieżowca w budowie i smród rozkładu podczas epidemii cholery. Zaznacie miłości, która przyćmiewa przeszłość i bólu uzależnienia. Otrzymacie dużo humoru (Prabaker!), mnóstwo zwrotów akcji i szczyptę (choć przyznaję — dłużącą się) filozofii, a nawet fizyki kwantowej (!). Roberts zabierze was w szeregi mafii i do więzienia o zaostrzonym rygorze, a także (poza Bombajem) do Australii, Afganistanu, na plaże Goa i w wiele innych miejsc. Ale podczas tej podróży, trzymajcie się mocno, gdziekolwiek siedzicie, bo będzie to podroż bolesna, pełna niebezpieczeństw i mrożących krew w żyłach historii. A wszystko to pod niebem zupełnie innym niż nasze. Jako audiobook Shantaram jest przygotowany perfekcyjnie. Po pierwsze lektor — Filip Kosior, to jemu i jego interpretacji książki zawdzięczam mój zachwyt nad powieścią. To on wprowadził mnie w klimat, za którym do tej pory nie przepadałam jako miłośniczka raczej mrozów i minimalizmu niż kolorowych, dusznych Indii. W ciągu tych 40 godzin zdążyłam przyzwyczaić się do wszystkich bohaterów, do ich sposobu mówienia, do ich znaków szczególnych — odtwórzcie mi fragment dialogów, a dopiszę imiona. Skąd w tym młodym człowieku (rocznik ’92!) aż tyle wcieleń? Także pozostałe elementy wydania nieustannie mnie zachwycały. Po raz pierwszy spotkałam się z tym, że rozdziały i części książki oddzielane są charakterystycznym, stylizowanym sygnalem dźwiękowym, który jest osobnym utworem. Po raz pierwszy też spotkałam się z tym, by do wydania dołączana była mapa wzbogacona o informacje o miejscach, które odwiedzał bohater. Może niezbyt dokładna, ale zdecydowanie dająca wyobraźni pole do popisu. Jest też orientalny (ale niedrażniący) zapach samochodowy. Drogie Marginesy, drogie CDP.pl (nie, nie płacą mi za to ;)), to czysta przyjemność robić z wami dundah!
 • 19 sierpnia 2016 Romekds1337,

  Według mnie lektor super

  Przez książkę nie udało mi się przebić, mam wydanie w twardej oprawie, które waży jakieś 3 tony. A rzeczywiście warto!
  Przez książkę nie udało mi się przebić, mam wydanie w twardej oprawie, które waży jakieś 3 tony. A rzeczywiście warto!
  10 sierpnia 2016 aanazaa,

  Książka tak, lektor nie

  Porywająca, zaskakująca, mądra, zabawna, wzruszająca i wciągająca powieść. Szkoda, że przeczytana tak słabo. Tak czy siak - warto!
  Porywająca, zaskakująca, mądra, zabawna, wzruszająca i wciągająca powieść. Szkoda, że przeczytana tak słabo. Tak czy siak - warto!
  14 czerwca 2016 Natalia88,

  Mistrzostwo!

  Świetnie wydane, profesjonalnie przeczytane! A do tego jeszcze fajne bonusy... :)
  Świetnie wydane, profesjonalnie przeczytane! A do tego jeszcze fajne bonusy... :)

4.83

Na podstawie 6 ocen
 • 5
 • 4
 • 3
 • 2
 • 1