Sen Alicji. Czyli jak działa mózg (Okładka twarda)

Sen Alicji. Czyli jak działa mózg

Sen Alicji. Czyli jak działa mózg (Okładka twarda)

Oferta specjalna -37%
Kup na prezent
Czy można opowiadać o neurobiologii tak, aby dzieci słuchały z zapartym tchem? Ano można!

Profesor Jerzy Vetulani miał niezwykłą i rzadką umiejętność, a raczej prawdziwy talent – potrafił nawet najbardziej skomplikowane rzeczy wyjaśnić tak, aby każdy je zrozumiał i… słuchał o nich z przyjemnością! „Sen Alicji. Czyli jak działa mózg” to wyjątkowa książka, na kartach której profesor Vetulani wyjaśnił dzieciom skomplikowane procesy zachodzące w mózgu, a także pracę i działanie tego niezwykłego narządu. Myślisz, że neurobiologia jest strasznie nudnym zagadnieniem, a związane z nią pojęcia są zbyt skomplikowane dla Ciebie, a co dopiero dla Twojego dziecka? Nic podobnego! W „Śnie Alicji. Czyli jak działa mózg” profesor Jerzy Vetulani udowodnił, że da się ciekawie opowiadać o każdym temacie – trzeba mieć po prostu talent i gawędziarskie zacięcie!

Alicja zastanawia się, jak działa jej mózg, jak wygląda i co tak naprawdę dzieje się w jej głowie. Kiedy zasypia, z pomocą przygodzi jej… właśnie mózg! Opowiada jej o wszystkim, dokładnie wyjaśniając i opisując każdą funkcję. Z tej opowieści Alicja dowie się, że organizm jest pełen naprawdę niewiarygodnych, fascynujących tajemnic, a każdy proces, który ma miejsce w jego wnętrzu, zręcznie łączy się z innymi. Okazuje się, że to, co się tam dzieje, po prostu w głowie się nie mieści!

Odpowiedź na pytanie o to, jak w zasadzie działa mózg, wydaje się niezmiernie skomplikowana – przecież ludzie się uczą się o tym i studiują przez wiele lat, a nawet po tym czasie niektóre elementy są tak skomplikowane, że niejeden dorosły ma problem, żeby to wszystko zrozumieć. Wyjaśnienie tych zagadnień dzieciom nastręcza dodatkowych kłopotów. Na szczęście z pomocą przyszedł wybitny naukowiec, profesor Jerzy Vetulani, który oprócz rozległej wiedzy na temat neurobiologii, posiadał wyjątkowy, niepowtarzalny dar opowiadania. Kiedy tylko o czymś mówił, pragnąć przekazać innym swoją rozległą wiedzę, wszyscy słuchali z ogromnym zaciekawieniem. Okazuje się, że profesor potrafił tłumaczyć skomplikowane pojęcia i procesy nie tylko dorosłym, ale także dzieciom, a to przecież bardzo trudna sztuka! „Sen Alicji, czyli jak działa mózg” jest książką wyjątkową pod każdym względem – pełną wiedzy, która jest przekazana w prosty i zabawny, atrakcyjny dla młodego czytelnika sposób!

„Sen Alicji. Czyli jak działa mózg” to fantastyczna opowieść o ludzkim mózgu. Można się z niej dowiedzieć, jak wygląda ten skomplikowany narząd, jak działa, jakie zachodzą w nim procesy, w jaki sposób steruje całym organizmem oraz co i jak wpływa na jego pracę. Nie unikając trudnych pojęć, profesor Vetulani powoli, w sposób zrozumiały i często humorystyczny tłumaczy swoim młodym czytelnikom tajemnice neurobiologii. Z publikacji tej skorzystają jednak także dorośli, ponieważ niejedna podana przez profesora informacja z pewnością ich zaskoczy! Opowiadanej historii towarzyszą niesamowite ilustracje, które dodatkowo pobudzają wyobraźnię dzieci, do tego stopnia, że nie będą chciały nawet na chwilę oderwać się od lektury!

„Sen Alicji. Czyli jak działa mózg” to fantastyczna, przepięknie wydana, jedyna w swoim rodzaju książka dla dzieci, która uczy i bawi – ilość informacji, które przekazał w niej profesor Jerzy Vetulani, jest imponująca, ale nie brakuje w niej również sporej dawki dobrego humoru. Być może po jej przeczytaniu Twoje dziecko zapragnie nawet zostać naukowcem!

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Sen Alicji. Czyli jak działa mózg" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.