Self-reg. Jak pomóc dziecku i sobie nie dać się stresowi i żyć pełnią możliwości? (Okładka miękka)

Self-reg. Jak pomóc dziecku i sobie nie dać się stresowi i żyć pełnią możliwości?

Self-reg. Jak pomóc dziecku i sobie nie dać się stresowi i żyć pełnią możliwości? (Okładka miękka)

Oferta specjalna -34%
Kup na prezent
Wbrew obiegowej i często powtarzanej opinii, dzieciństwo wcale nie jest czasem, kiedy młody człowiek zupełnie pozbawiony jest stresu, a jego życie jest pasmem przyjemnych doznań, jedynie doświadczeń i zabawy. Niestety, według wielu naukowców, którzy swoje tezy potwierdzili licznymi badaniami, coraz więcej dzieci we współczesnym świecie cierpi z powodu poziomu stresu, który może mieć bardzo negatywny wpływ na ich i rozwój, samopoczucie, stan psychiczny i emocjonalny. Ponadto jego konsekwencją mogą być także problemy natury zdrowotnej oraz kłopoty z dyscypliną i uczeniem się.

Niezbędne jest, by rodzice zdali sobie sprawę z problemów, jakie stają na drodze ich pociechy, a także z jej potrzeb, których z całą pewnością nie wolno im bagatelizować. Od najmłodszych lat zarówno dzieci, jak i ich rodzice powinni nauczyć się, jak identyfikować czynniki stresogenne oraz jak radzić sobie z emocjami. Z pomocą w takich sytuacjach przychodzi metoda self-reg, opracowana przez doświadczonego kanadyjskiego psychologa Stuarta Shankera, którą opisał on w swoim bestsellerowym poradniku zatytułowanym „Self-reg. Jak pomóc dziecku (i sobie) nie dać się stresowi i żyć pełnią możliwości?”

Stres u dziecka nie jest tym samym, czym jest stres u osoby dorosłej. Zupełnie odmienne są również reakcje młodych ludzi na sytuacje stresowe. Zadaniem rodziców jest nauczenie dzieci umiejętności rozpoznawania takich czynników stresogennych, by potrafiły samodzielnie zrozumieć swoje zachowanie i zmienić te przyzwyczajenia, które są dla nich szkodliwe. Technika samoregulacji opracowana przez Shankera, skupiająca się na odpowiednim zarządzaniu emocjami, będzie niezwykle pomocna nie tylko w przypadku dzieci wchodzących w okres dojrzewania, ale także młodszych. Co więcej, korzystać z niej mogą również wobec siebie samych rodzice, ale też inni ludzie dorośli, niezależnie od wieku. W „Self-reg. Jak pomóc dziecku (i sobie) nie dać się stresowi i żyć pełnią możliwości?” przedstawione zostały metody, dzięki którym rodzice nauczą się, jak pomóc swojemu dziecku, jak spędzać z nim czas i jakie zachowania w nim krzewić.

Rozwiązania propagowane w książce profesora Stuarta Shankera nie są jedynie jego osobistymi hipotezami, a teoriami naukowymi, wielokrotnie potwierdzonymi oficjalnymi badaniami, a następnie z sukcesem wypróbowanymi na setkach tysięcy młodych ludzi. Dzięki self-reg dziecko uczy się rozpoznawać czynniki wywołujące stres, radzić sobie z emocjami, kontrolować je oraz poprawiać swoją koncentrację. To wszystko ma świetny wpływ na kontakty międzyludzkie, jakie młody człowiek nawiązuje, a także jego wyniki szkolne, sukcesy w innych dziedzinach i ogólne samopoczucie.

„Self-reg. Jak pomóc dziecku (i sobie) nie dać się stresowi i żyć pełnią możliwości?” to przełomowa publikacja, z której skorzystają nie tylko rodzice, którzy dostaną do ręki narzędzie umożliwiające pomoc dziecku w stawieniu czoła wyzwaniom współczesnego świata, ale także same dzieci, które dzięki opisanym w niej metodom nauczą się panować nad stresem i z powodzeniem wykorzystywać swój pełny potencjał.

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Self-reg. Jak pomóc dziecku i sobie nie dać się stresowi i żyć pełnią możliwości?" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.