Scarlett (Edycja Specjalna - CD+DVD) (CD)

Scarlett (Edycja Specjalna - CD+DVD)

Scarlett (Edycja Specjalna - CD+DVD) (CD)

LemON

Oferta specjalna -13%

LemON

Chcesz kupić ten produkt, bo:

 • lubisz dobry, inteligentny pop
 • chcesz posłuchać objawienia na polskim rynku muzycznym
 • Twoje zbiory wzbogacą się o ekskluzywne wydawnictwo (CD+DVD)

Kup na prezent
 • LemON to zespół, który okazał się objawieniem na polskim rynku muzycznym. Zespół w ciągu zaledwie dwóch lat działalności stworzył pięć wielkich przebojów, zdobył platynową płytę, liczne nagrody, a przede wszystkim zgromadził rzeszę wiernych fanów (w tym prawie 300 000 fanów na Facebooku). Fenomen zespołu polega również na tym, że osiągnął niekwestionowany sukces komercyjny, grając nietuzinkową i wymagającą muzykę.

  Debiutancka płyta LemONa pokryła się platyną, została nagrodzona statuetką TOP na festiwalu Sopot Top Trendy 2014, nagrodą Eska Music Award 2013, a także zdobyła nominację do Fryderyka 2013. Dwa lata po premierze swojego debiutu, LemON wraz z Wraner Music Poland wydaje kolejną płytę zatytułowaną od jednego z utworów - Scarlett. Na płycie znajdzie się 12 utworów w języku polskim i łemkowskim. Autorami wszystkich kompozycji są muzycy zespołu, którzy również samodzielnie wyprodukowali płytę. Nagrań dokonano w studiach: Tonn w Łodzi, Izabelin Studio, Black Kiss Records, Sonus i Nextpop Studio 25/8. Dla najwierniejszych fanów LemON stworzył także edycję specjalną płyty, wzbogaconą o dwie wyjątkowe wersje utworów, a także o DVD z wideoklipami i wyjątkową akustyczną sesją nagraniową kliku wybranych utworów.

  LemON tworzy 6 muzyków o różnych korzeniach etnicznych pochodzących z różnych krańców Polski: z Przemkowa, Legnicy, Świebodzina, Kłobucka, Chełma i Sokołowa Małopolskiego. Muzyka LemONa to nietuzinkowa mieszanka gitarowego rocka, folkowej nostalgii, jazzowej lekkości, które zespaja ze sobą wyjątkowy inteligentny wokal.

  Liderem zespołu jest wychowany w łemkowskiej rodzinie charyzmatyczny wokalista Igor Herbut, który śpiewał za młodu nie tylko w koncertujących za granicą zespołach ludowych, ale także, jako tenor w chórach, a ponadto studiował jazz na Uniwersytecie Zielonogórskim. Za charakterystyczne, słowiańskie i melancholijne brzmienie skrzypiec odpowiada Andrzej Olejnik, z pochodzenia Ukrainiec wyrastający na łemkowskich balladach i bojkowskich kolomyjkach. Wyjątkowe brzmienie na instrumentach klawiszowych tworzy pianista pochodzący z Podkarpacia - Piotr Walicki, a za nieustający, niosący groove odpowiada basista Piotr Kołacz. W marcu 2014 do składu dołączyli dwaj wybitni instrumentaliści: gitarzysta - Piotrek „Rubens” Rubik (co ze względu na zbieżność nazwisk, powoduje wiele zabawnych sytuacji) oraz perkusista Tomasz „Harry” Waldowski. Piotr wniósł do zespołu wyjątkową drapieżność i brzmienie gitar, a Tomasz - jazzową lekkość i swobodę. LemON zgromadził wierne grono fanów, którzy doceniają szczere teksty, emocjonalne kompozycje i ogromną energię i kreatywność wszystkich muzyków. Na plenerowe koncerty zespoły przychodzą tysiące ludzi, a koncerty klubowe są wyprzedane do ostatnich miejsc. W czasie nadchodzącej trasy promującej drugą płytę LemON ponownie zagra w tak prestiżowych miejscach jak warszawska Stodoła, Eskulap w Poznaniu, Scena w Sopocie, w klubie Eter we Wrocławiu, a w najbliższym czasie zagra na Wembley Arena w Londynie.

  Wideoklipy zespołu zgromadziły łącznie prawie 50 milionów wyświetleń na YouTube. W ciągu zaledwie dwóch lat działalności, zespół umieścił aż pięć utworów na szczytach list przebojów: „Napraw” , „Będę z Tobą”, „Nice”, „Wkręceni”, „Ake” oraz „Scarlett”. Do nagród za płytę dołączyła m.in. SuperJedynka, Eska Music Award 2014 w kategorii Zespół roku i Yach za klip „Nice”.
 • Nośnik DVD
  1. Black Kiss Records Live Session (Cinematic, Jutro, Lwia część, Płatek, Scarlett)
  2. AKE (teledysk)
  3. Scarlett (teledysk)
  4. Scarlett (making of)


  Nośnik CD
  1. Stary film
  2. Ake
  3. Scarlett
  4. Lwia część
  5. Fantasmagoria
  6. Jutro
  7. Pid oblaczkom
  8. Płatek
  9. O niczym (aka Peron)
  10. Hollow
  11. Spójrz
  12. Cinematic
  13. Scarlett (Black Kiss Records Live Session) bonus
  14. Płatek (świątecznie) bonus

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Scarlett (Edycja Specjalna - CD+DVD)" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.