Rumcajs (MP3)

Rumcajs
Dla dzieci i rodziców, pamiętających kultowe czeskie dobranocki

Rumcajs nie od zawsze był zbójnikiem w rzaholeckim lesie. Jeśli chcecie poznać jego historię, zapraszamy do posłuchania audiobooka na podstawie opowieści napisanej przez Václava Čtvrteka. Wszystko zaczęło się w chwili, gdy Rumcajs, z zawodu szewca, został wygnany przez księżną i księcia z Jiczina. Rozpoczął wówczas nowe życie zbójnika, który jednak nikomu nie robił krzywdy.

To cudowna sentymentalna podróż w czasie dla wszystkich tych słuchaczy, którzy pamiętają kultową dobranockę emitowaną niegdyś w polskiej telewizji.

Pogodna, przepełniona pozytywną energią opowieść o Rumcajsie, jego uroczej żonie Hance i małym synku Cypisku zachwyci również najmłodszych słuchaczy.

Wszystko tu kończy się dobrze, a przygody bohaterów są pasjonujące i opowiedziane prostym językiem. Zarówno ta część cyklu audio, jak i dwie pozostałe opowieści poświęcone pozostałym członkom sympatycznej zbójnickiej rodziny ukazały się w formie nagrań w znakomitej interpretacji Wiktora Zborowskiego. To wspaniała okazja, aby historię Rumcajsa i jego bliskich poznać po kolei w gronie własnej rodziny.

Václav Čtvrtek (1911-1976) – czeski pisarz, autor dobrze znanych, także w Polsce, książek dla dzieci i dobranocek m.in. "Opowieści z mchu i paproci o Żwirku i Muchomorku", "Makowa panienka", "O rusałce Amelce i żabce Marynce" oraz oczywiście serii przygód rozbójnika Rumcajsa, których akcję osadził w rodzinnym Jiczinie. Kawaler Orderu Uśmiechu.

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Rumcajs" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.