Rozpad połowiczny (MP3)

Rozpad połowiczny
Druga część trylogii Edmunda Wnuka-Lipińskiego, „Rozpad połowiczny” teraz również jako audiobook. Wizja totalitarnego świata wypranego z emocji, kontrolowanego za pomocą pastylek przyjmowanych obowiązkowo przez każdego obywatela.

Posłuchajcie o Apostezjonie, gdzie spełnia się największe marzenie władzy: absolutna kontrola obywateli. Na tle takiej rzeczywistości słuchacze poznali już Albert Wardenson, naukowca, eksperta. Rządzący nie mieli wobec niego skrupułów i postanowili poddać go operacji zmiany osobowości. Mają plan, który nie liczy się z pojedynczym człowiekiem. Bez wspomnień, bez tożsamości, Albert ma teraz tylko nowe nazwisko.

Ale ktoś za nim tęskni i postanawia go odszukać. Matilda Lorret, jego narzeczona zaczyna wyścig z czasem i z przeciwnikiem, który nie gra fair.

To zarówno znakomita powieść science fiction, jak i przejmująca historia człowieka uwikłanego w system.

W wersji audio ukazały się wszystkie odsłony trylogii, oprócz prezentowanego tu „Rozpadu połowicznego”, także „Wir pamięci” oraz zamykający ten znakomity cykl tom zatytułowany „Mord założycielski”.

Polecamy wszystkie nagrania w interpretacji Krzysztofa Grębskiego.

Futurystyczna opowieść o Apostezjonie – totalitarnym świecie, gdzie emocje są stymulowane przez kolorowe pastylki, a władza programuje społeczeństwo wedle własnych potrzeb. Członek prestiżowego Zespołu Ekspertów, Albert Wardenson staje się niebezpieczny dla stabilności systemu. Zostaje pochwycony i poddany operacji zmiany osobowości. Gdy budzi się jako Ira Dogow, nie ma swoich dawnych wspomnień – w ich miejsce wprowadzono inne. Alberta szuka jednak narzeczona, Matilda Lorret...Rozpad połowiczny to druga część trylogii. Ośrodek Resocjalizacyjny swymi metodami naturalnymi stara się wyleczyć jednostki zdemoralizowane. "Naturalne metody" okazują się cięższe od leczenia farmakologicznego.

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Rozpad połowiczny" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.