Rok na wsi (Okładka twarda)

Rok na wsi
„Rok na wsi” to wspaniała książeczka obrazkowa, dzięki której Twoje dziecko dowie się, jak wygląda życie ludzi i zwierząt z dala od wielkomiejskiego zgiełku! Magdalena Kozieł-Nowak bez użycia choćby jednego słowa opowiada w niej przepiękną historię pewnego niewielkiego gospodarstwa agroturystycznego, w którym w ciągu dwunastu miesięcy naprawdę sporo się dzieje!

Witajcie w Krzętlach! Tutaj z mieszkańcami gospodarstwa spędzicie cały rok, obserwując, jak wraz z porami roku zmienia się życie ludzi. Poznajcie gospodarzy – Basię i Piotra Listków, oraz ich trójkę dzieci: najstarszego Franka, a także dwoje młodszych urwisów, Tymka i Maję. Wszyscy razem dzień w dzień zajmują się pracami w obejściu, wspomagani przez ukochaną babcię Helę oraz pana Józka, który od kilku lat pracuje w gospodarstwie. Rodzinę Listków często odwiedzają także goście – sąsiadka, pani Malinowska wraz z wnuczką Olą; Jagoda, która prowadzi w znajdującym się nieopodal miasteczku sklep z ekologiczną żywnością i w Krzętlach zaopatruje się w świeże jajka, owoce, warzywa i miód; a także inni goście z miasta, letnicy Asia, Wojtek i Kuba, którzy co roku w gospodarstwie Listków spędzają weekend majowy i koniec roku.

W Krzętlach nie brakuje pracy! Każdego dnia trzeba się zajmować zwierzętami – są wśród nich krowy, świnki, owce, kury, gęsi, indyki, kaczki… Jest także koń, pies Misiek, który zawsze coś broi, oraz dwa urocze kotki, które jednak sieją postrach wśród myszy. Oprócz tego rodzina Listków i pan Józek zawsze mają pełne ręce roboty przy oraniu i obsiewaniu pola, wykopkach, żniwach, sianokosach, grabieniu liści, rąbaniu drewna na opał, dbaniu o ogród, organizowaniu atrakcji dla turystów… Tutaj życie toczy się w zgodzie z naturą i porami roku. Na kartach „Roku na wsi” Magdalena Kozieł-Nowak przedstawiła dwanaście miesięcy spędzonych w Krzętlach – wbrew pozorom wcale nie wieje tam nudą! Opowieść o wiejskim życiu rodziny Listków i ich przyjaciół staje się pretekstem do wspaniałej, wspólnej zabawy rodziców i dzieci, którzy razem mogą przeglądać książeczkę, śledzić losy bohaterów, dopowiadać ich historie i wymyślać kolejne przygody!

„Rok na wsi” zapewnia wiele godzin rozwijającej rozrywki dla najmłodszych nawet dzieci. Ta interaktywna książka uczy spostrzegawczości, dostrzegania związków przyczynowo-skutkowych, a ponadto ukazuje maluchom – szczególnie tym mieszkającym w miastach – jak wygląda życie na wsi i praca w gospodarstwie. Oprócz dwunastu pięknie ilustrowanych rozkładówek, po jednej na każdy miesiąc, „Rok na wsi” zawiera także planszę, na której przedstawieni są wszyscy bohaterowie książki, a także grę interaktywną, która jeszcze mocniej zaangażuje dziecko do zabawy!

Autorka „Roku na wsi”, Magdalena Kozieł-Nowak, jest niezwykle utalentowaną ilustratorką, która do tworzenia swoich grafik wykorzystuje wszystkie dostępne techniki, narzędzia i kolory. Jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, a obecnie współpracuje z wieloma wydawnictwami przy tworzeniu szat graficznych i ilustracji do licznych publikacji dla dzieci. Jej autorska książka „Rok na wsi” cieszy się statusem bestsellera i doczekała się wydania w niemieckiej wersji językowej.

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Rok na wsi" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.