Republika Piratów (ebook) (do pobrania)

Republika Piratów (ebook)

Republika Piratów (ebook) (do pobrania)

Oferta specjalna -8%

Chcesz kupić ten produkt, bo:

  • chesz poznać prawdziwą historię Republiki Piratów
  • lubisz książki o tematyce historycznej
  • zawsze chciałeś zostać piratem
Kup na prezent

Prawdziwa historia Republiki Piratów i człowieka,
który pociągnął ją na dno!


Epickie bitwy morskie, błyskawiczne abordaże, wiatr w żaglach, morski pył na twarzach i tony cennych łupów ukrytych pod karaibskim słońcem. To nie fikcja, to są fakty!

 

Początek XVIII wieku. Czarnobrody, Czarny Sam Bellamy, Charles Vane i kilku innych wielkich pirackich kapitanów łączy siły, tworząc coś więcej niż przypadkową zbieraninę złodziei. Byli żeglarze, niezadowoleni służący, zbiegli niewolnicy – każdy z nich zwrócił się ku piractwu w wyrazie protestu przeciwko warunkom panującym na statkach i plantacjach. Wspólnymi siłami ustanawiają surową demokrację, wykrawając własną strefę swobody, w której służący stali się wolni, Czarni zyskali status równych, a przywódców wybierano i obalano na drodze głosowania.

Posiłkując się szczegółowymi badaniami archiwów brytyjskich i amerykańskich, Colin Woodard opowiada dramatyczną historię Republiki Piratów, która śmiała zatrząść fundamentami brytyjskiego i hiszpańskiego imperium, a także rozprzestrzeniła idee demokratyczne. Kilkadziesiąt lat później doprowadziły one do powstania Stanów Zjednoczonych.

Uznanie dla Woodarda najchętniej wyraziłbym pirackim „arr!”

Kupując ten produkt otrzymasz:

  • wersję bez zabezpieczeń DRM

  • wersję, która zadziała na Twoim Kindlu

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Republika Piratów (ebook)" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.