REM: MTV UNPLUGGED 1991 (Płyta winylowa)

REM: MTV UNPLUGGED 1991

REM: MTV UNPLUGGED 1991 (Płyta winylowa)

R.E.M.

Oferta specjalna -16%

R.E.M.

Chcesz kupić ten produkt, bo:

 • jest to obowiązkowa pozycja w każdej kolekcji fana R.E.M.
 • jest to limitowana kolekcja z największymi hitami zespołu
 • to gratka dla miłośników koncertów ,,bez prądu"

 • Wyjątkowe koncerty R.E.M. bez prądu ponownie na winylu!

  Przygotowane na Record Store Day (19 kwietnia 2014 r.) limitowane winylowe wydawnictwo "Unplugged: The Complete 1991 And 2001 Sessions", dokumentujące występy grupy R.E.M. dla stacji MTV, wyprzedało się błyskawicznie. Ale miłośnicy słuchania muzyki grupy z Athens w stanie Georgia z czarnego krążka, będą mieć ponownie powód do radości, ponieważ jej akustyczne koncerty znów ukażą się na winylu.

  Edycja winylowa (4LP) przygotowana w limitowanym nakładzie z myślą o Record Store Day, już jest nieosiągalna. Lecz dwa akustyczne koncerty R.E.M. zostaną wydane ponownie, pojedynczo, każdy na dwóch winylach. Co więcej, zapowiadają one kolejne wydawnictwo kapeli z Athens, związane z serią "MTV Unplugged", mające się ukazać pod koniec 2014 roku. Więcej szczegółów na ten temat niebawem. Wydawcą koncertów unplugged R.E.M. na winylach będzie wytwórnia Warner Music Poland.

  Przypomnijmy, że "Unplugged: The Complete 1991 And 2001 Sessions" zawiera dwa występy kapeli "bez prądu" – z 1991 oraz 2001 roku. Michael Stipe, Mike Mills i Peter Buck (częściowo także bębniarz Bill Berry, który odszedł w 1997 roku) zagrali dla stacji MTV w ramach słynnej serii "MTV Unplugged". Ciekawostka, R.E.M. byli jedynym zespołem, który został dwa razy zaproszony przez telewizję do udziału w koncercie "bez prądu". Na krążkach po raz pierwszy pojawiają się piosenki, których nie pokazano podczas emisji akustycznych koncertów, a które grupa nagrała w trakcie sesji. Niepublikowanych kompozycji jest 11. Całość to przeszło dwie godziny fantastycznych piosenek R.E.M., cudownie zaaranżowanych akustycznie, zyskujących w wielu przypadkach zupełnie inne, ciekawe życie.

  Serię "MTV Unplugged" wymyślili Robert Small i Jim Burns. Sesję z 1991 roku wyprodukował Alex Coletti, a wyreżyserował Milton Lage. Tę o 10 lat późniejszą wyprodukował i wyreżyserował pierwszy w wymienionych dżentelmenów.

  R.E.M. sprzedali w trakcie wspaniałej kariery, uwiecznionej licznymi nagrodami, w tym parokrotnie Grammy, ponad 85 mln płyt i zjeździli z koncertami cały świat (nie omijając Polski). Wiele ich piosenek, choćby "Losing My Religion", "Everybody Hurts", "Drive", "It's The End Of The World As We Know It (And I Feel Fine)", "Shiny Happy People", "Man On The Moon", czy "What's The Frequency, Kenneth?", to już klasyki muzyki popularnej.
 • Nośnik LP 1, Strona 1
  1. Half A World Away    
  2. Disturbance At The Heron House    
  3. Radio Song    
  4. Low    

   
  Nośnik LP 1, Strona 2
  1. Perfect Circle    
  2. Fall On Me    
  3. Belong    
  4. Love Is All Around    

   
  Nośnik LP 2, Strona 1
  1. Its The End Of The World As We Know It (And I Feel Fine)    
  2. Losing My Religion    
  3. Pop Song 89    
  4. Endgame    

   
  Nośnik LP 2, Strona 2
  1. Fretless    
  2. Swan Swan H    
  3. Rotary 11    
  4. Get Up    
  5. World Leader Pretend

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"REM: MTV UNPLUGGED 1991" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.