Rattle That Lock (Płyta winylowa)

Rattle That Lock

Rattle That Lock (Płyta winylowa)

David Gilmour

Oferta specjalna -14%

David Gilmour

Chcesz kupić ten produkt, bo:

 • Pierwsza od prawie dziesięciu lat solowa płyta wokalisty i gitarzysty legendarnych Pink Floydów – Davida Gilmoura.

  ‘Rattle That Lock’ to czwarte studyjne dzieło Gilmoura, pierwsze od czasu wydanego w 2006 roku krążka ‘On An Island’. Teksty na płytę współtworzyła wieloletnia partnerka artysty, także artystyczna – Polly Samson, a krążek wyprodukowali David Gilmour i Phil Manzanera (Roxy Music). Inspiracją całego koncept-albumu była druga księga XVII wiecznego poematu ‘Raj Utracony’ Johna Miltona, opowiadająca o wygnaniu Szatana z królestwa niebieskiego i jego podróży przez Pandemonium (stolicę Piekła), Czyściec i Chaos. Wśród gości na płycie usłyszmy m.in. więzienny chór The Liberty Choir, wokalistki Mikę Paris i Louise Marshall a album promuje utwór tytułowy, oparty na sygnale dźwiękowym francuskiej kolei państwowych (autorstwa Michaëla Boumendila). Nie tylko polskich fanów zelektryzuje także wiadomość, że orkiestracje na płytę przygotował Zbigniew Preisner, z którym artysta miał przyjemność współpracować już przy swojej poprzedniej płycie.
  W ramach promocji płyty David Gilmour zagra we Wrocławiu w czerwcu 2016 roku razem w towarzystwie jazzowego pianisty Leszka Możdżera.

  Album ukazuje się na płycie CD (elegancka twarda oprawa, książeczka z tekstami i zdjęciami z pracy nad płytą), na winylu, a także w specjalnych boxach CD+DVD oraz CD+Blu-Ray. Każdy z nich oprócz dodatkowego materiału audio-video (nagrania z prób, wersje live, filmy dokumentalne) zawiera także księgę drugą ‘Raju Utraconego’ oraz memorabilia (kostka do gry, pocztówki, plakat).
 • 1A. 5 A.M
  2A. Rattle That Lock
  3A. Faces Of Stones
  4A. A Boat Lies Waiting
  5A. Dancing Right In Front Of Me

  1B. In Any Tongue
  2B. Beauty
  3B. The Girl In The Yellow Dress
  4B. Today
  5B. And Then…

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Rattle That Lock" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.