RATED R (DELUXE) (CD)

RATED R (DELUXE)
 • „Najlepszy, najważniejszy rockowy album od lat. Żadnych sztuczek, postmodernistycznego śmiecia, jedynie punkowy geniusz. Mamy nowych królów rocka. Nie przegapcie ich.” - NME, wrzesień 2000. Jedna ze stu najlepszych płyt dekady w plebiscycie magazynu Rolling Stone, „Rated R” Queens Of A Stone Age w dziesiątą rocznicę wydania ukazuje się jako dwupłytowa edycja Deluxe. Do oryginalnej płyty dodano dysk z sześcioma utworami ze stron B singli oraz zapisem koncertu na festiwalu w Reading w 2000 roku. Ukazują się one na płycie po raz pierwszy. Wśród nich znalazły się wykonane na żywo wersje pochodzących z „Rated R”: Feel Good Hit Of The Summer, The Lost Art Of Keeping A Secret, Better Living Through Chemistry oraz Quick And To The Pointless.

  Wydany w czerwcu 2000 r., „Rated R”, to drugi w dyskografii album w karierze Queens Of The Stone Age. Grupa prowadzona przez wokalistę i autora piosenek Josha Homme'a wyłoniła się z kalifornijskiej grupy Kyuss i zadebiutowała w 1998 roku krążkiem „Queens Of The Stone Age”, który zdobył wiele pochwał. Po odbyciu trasy koncertowej QOTSA powrócili do studia razem z długoletnim współpracownikiem Homme'a, Chrisem Gossem (ex-Masters Of Reality) oraz kolegą z Kyuss – basistą i wokalistą Nickiem Oliverim. Wynikiem sesji była płyta „Rated R”, na której gościnnie wystąpili Mark Lannegan (ex-Screaming Trees), który zaśpiewał w „In The Fade” oraz wokalista Judas Priest – Rob Halford (drugi głos w Feel Good Hit Of The Summer). Najpopularniejszym utworem z płyty stał się hymn The Lost Art Of Keeping A Secret.

  Płyta uzyskała status złota, zdobyła cztery nominacje do nagrody Grammy, ponad siedem razy wchodziła do pierwszej czterdziestki listy Modern Rock.
 • CD 1

  1. Feel Good Hit The Summer
  2. Lost Art Of Keeping A Secret
  3. Leg Of Lamb
  4. Auto Pilot
  5. Better Living Through Chemistry
  6. Monsters In The Parasol
  7. Quick And To The Pointless
  8. In The Fade
  9. Tension Head
  10. Lightning Song
  11. I Think I Lost My Headache


  CD 2

  1. Ode To Clarissa
  2. You're So Vague
  3. Never Say Never
  4. Who'll Be The Next In Line
  5. Born To Hula
  6. Monsters In The Parasol (live)
  Live at the Reading Festival 2000:
  7. Feel Good Hit The Summer 2:59
  8. Regular John 5:12
  9. A Von 3:24
  10. Quick And To The Pointless 2:33
  11. Better Living Through Chemistry 5:20
  12. Ode To Clarissa 2:51
  13. The Lost Art Of Keeping A Secret 3:33
  14. You Can't Quit Me, Baby 10:34
  15. Millionaire 4:34

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"RATED R (DELUXE)" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.