Ragnarok 1940, tom 1 (MP3)

Ragnarok 1940, tom 1
Marcin Mortka, autor takich serii, jak „Karaibska krucjata” czy „Miecz i kwiaty” wraca z nowym cyklem. Oto pierwsza część nowej powieści fantastyczno-przygodowej zatytułowanej „Ragnarok 1940”. Również i ta opowieść dostępna jest już w wersji audio w dwóch odsłonach.

Tutaj współczesność miesza się z dawnymi dziejami Europy. Choć bliższe prawdy jest stwierdzenie, że to nie zestawienie różnych epok, a po prostu historia alternatywna, w której Wikingowie wciąż poczynają sobie śmiało na współczesnej międzynarodowej arenie.

Audiobook to znakomity przykład historii, w której autor zastanawia się, co by było gdyby i podsuwa słuchaczom wizję dość śmiałą, ale dobrze zarysowaną.

Na ponad dziesięć godzin możemy zatem przenieść się do rzeczywistości alternatywnej. Współczesna broń i pogański żywioł wstrząsną kontynentem, choć dopiero niedawno zaczął dochodzić do siebie po zakończonej wojnie światowej. A wszystko to zobaczymy oczami dziennikarza, który właściwie z konieczności został szpiegiem.

Wciągająca, wartka akcja i śmiała wizja świata, którego losy potoczyły się zupełnie inaczej.

Oba tomy „Ragnarok 1940” ukazały się w interpretacji Andrzeja Hausnera.

Wikingowie, jak przed wiekami, znów lądują na angielskim wybrzeżu. Znów sieją śmierć i pożogę. Jeremy Baldwin –, dociekliwy dziennikarz, a zarazem wrażliwy artysta malarz –, wbrew własnej woli został agentem wywiadu. Sądząc, że nic nie mogło bardziej zrujnować mu życia, bardzo się pomylił... Właśnie wybucha wojna, na którą nikt nie był przygotowany. Nieunikniony konflikt pogańskiego żywiołu Normanów i chrześcijańskiego Zachodu wstrząsa Europą, przerastając nawet koszmar tak niedawno zakończonej wojny światowej. Ale tym razem chodzi nie tylko o nowy podział świata. Przeciwnik musi zostać całkowicie zniszczony. Oręż i podstęp, ludzie i ich bogowie –, zbliża się finał operacji Ragnarok.

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Ragnarok 1940, tom 1" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.