Punkt cięcia (Okładka miękka)

Punkt cięcia

Punkt cięcia (Okładka miękka)

Oferta specjalna -29%
5.00 / 3 głosów

Kup na prezent
Zapomniany i pozostawiony na New Quebec oddział porucznik Cartwright ciągle walczy z wrogiem i ogarniającym go zwątpieniem, pokładając nadzieję w wyszkoleniu oraz instynkcie. Kiedy Unia sobie o nim przypomina, okazuje się, że wytrzymałość żołnierzy będzie wystawiona na jeszcze cięższą próbę.

Wojna przenosi się na teren Imperium, a Marcin Wierzbowski i jego towarzysze zostają rzuceni w sam środek najbardziej umocnionej prowincji Cesarstwa. Czy plan pułkownika Brisbane’a ma jakiekolwiek szanse na realizację? Jaki efekt przyniesie ich poświęcenie?

Nowa powieść autora „Gambitu” przenosi wojnę w przestrzeń międzyplanetarną. Starcie eskadr bojowych, misterne plany ataków i zasadzek w systemach gwiezdnych, widowiskowe potyczki i przejmujące konanie okrętów sprawiają, że „Punkt cięcia” staje się areną bitwy kosmicznej na miarę Davida Webera.


Michał Cholewa z wielkim rozmachem kreśli obraz uniwersum, nie tracąc przy tym z oczu losów swoich bohaterów – samotnych w niekończącej się wojnie, w której łatwiej zachować życie niż człowieczeństwo.
 • 10 czerwca 2015 emeryt856,

  dobra fantastyka

  Książka zasadniczo podobna do reszty militarnych publikacji wydawnictwa War Book, tym razem jednak zaproszeni zostaliśmy nie do korpusu Armii Polskiej... czytaj >
  Książka zasadniczo podobna do reszty militarnych publikacji wydawnictwa War Book, tym razem jednak zaproszeni zostaliśmy nie do korpusu Armii Polskiej, a do oddziału szturmowców Unii toczącej zażarte boje z Imperium. Przekonałem się, że fantastyka od War Book jest równie dobra jak pozostałe ich pozycje.
  9 czerwca 2015 BartekZiaja,

  nie zawiedziesz się!

  Czy instynkt samozachowawczy jest bardziej przydatny niż protokoły i stale powtarzane procedury? Jak zachowują się wojownicy przyszłości kiedy adrenal... czytaj >
  Czy instynkt samozachowawczy jest bardziej przydatny niż protokoły i stale powtarzane procedury? Jak zachowują się wojownicy przyszłości kiedy adrenalina buzuje, a sytuacja wygląda dramatycznie? Dowiedz się więcej, nie zawiedziesz się!
  8 czerwca 2015 radekkowalski,

  przemyślana fantastyka

  Troszkę filozofowania w tekście, odrobinę inspiracji z książek-traktatów na temat prowadzenia konfliktów. Całość wyjątkowo udana. Nie jest to fantasty... czytaj >
  Troszkę filozofowania w tekście, odrobinę inspiracji z książek-traktatów na temat prowadzenia konfliktów. Całość wyjątkowo udana. Nie jest to fantastyka pisana na kolanie tylko dogłębnie przemyślana.

5.00

Na podstawie 3 ocen
 • 5
 • 4
 • 3
 • 2
 • 1