Pudełko ze szpilkami (MP3)

Pudełko ze szpilkami

Pudełko ze szpilkami (MP3)

Oferta specjalna -10%
Pudełko ze szpilkami

Kariera czy dziecko? Podróże służbowe i negocjacje czy układanie z dzieckiem wieży z klocków? Mozolne wspinanie się po szczeblach kariery zawodowej czy gotowanie obiadów i spędzanie połowy dnia w piaskownicy? A może role matki, żony i bizneswoman jednak dadzą się bezboleśnie pogodzić? Taki obraz kobiety lansują przecież media, ale Marta, trzydziestoletnia bohaterka powieści Grażyny Plebanek Pudełko ze szpilkami, na własnej skórze przekonuje się, że możliwość pogodzenia błyskotliwej kariery zawodowej z wychowywaniem dzieci to utopia niemająca nic wspólnego z prawdziwym życiem. Czy w takim razie wybór, jakiego będzie zmuszona dokonać, okaże się właściwy?
Nieplanowana ciąża jest dla Marty sporym zaskoczeniem. Mimo obiecującej kariery w warszawskiej firmie i perspektywy awansu decyduje się urodzić i wziąć ślub z prawie nieznanym ojcem dziecka. W podejmowaniu ważnych życiowych decyzji pomagają jej trzy przyjaciółki oraz matka, babcia i siostra bliźniaczka. Każda z kobiet dokonała odmiennych wyborów – jedna jest niepracującą matką czworga dzieci, inna kobietą sukcesu, która dzieci widuje tylko w weekendy – i dlatego każda inaczej widzi powinności Marty i stawia jej odmienne wymagania. Czy Marta znajdzie dość siły, by wyzwolić się spod ich wpływu, odkryć swoje potrzeby i poszukać własnej drogi życiowej?
Powieść Pudełko ze szpilkami to odważna i udana próba sportretowania współczesnej kobiety, która musi zmagać się z ciągle rosnącą presją ze strony otoczenia i pogodzić sprzeczne oczekiwania rodziny, przyjaciół i szefowej. To także błyskotliwie i z humorem napisana opowieść o poznawaniu siebie, szukaniu własnej tożsamości i osiąganiu życiowej równowagi. Grażyna Plebanek (ur. 1967) – ukończyła polonistykę na Uniwersytecie Warszawskim, pracowała jako dziennikarka dla Agencji Reutera i „Gazety Wyborczej”. Przez kilka lat mieszkała w Sztokholmie, ostatnio przeniosła się do Brukseli. Autorka nagrodzonej w konkursie wydawnictwa Zysk i S-ka powieści Pudełko ze szpilkami (2002, W.A.B. 2006) i bestsellerowych Dziewczyn z Portofino (W.A.B. 2005). W 2007 roku nakładem W.A.B. ukazała się jej kolejna książka – Przystupa.

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Pudełko ze szpilkami" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.