Pucio mówi pierwsze słowa (Okładka twarda)

Pucio mówi pierwsze słowa

Pucio mówi pierwsze słowa (Okładka twarda)

Oferta specjalna -37%
Kup na prezent
„Pucio mówi pierwsze słowa” to już druga odsłona przygód przesympatycznego kilkulatka oraz jego wesołej rodziny! Tym razem Pucio pomoże Twojemu dziecku opanować podstawowe słowa i tworzyć z nich pierwsze, krótkie zdania. Książeczka autorstwa Marty Galewskiej-Kustry to doskonały sposób na naukę mówienia poprzez świetną zabawę!

Marta Galewska-Kustra na co dzień pracuje jako logopeda i pedagog dziecięcy. Pomaga dzieciom w różnym wieku rozwijać umiejętności związane z mówieniem i wymową. Jest także autorką bestsellerowych książeczek edukacyjnych, składających się na serię „Uczę się: mówić, wymawiać, opowiadać”. „Pucio mówi pierwsze słowa” to piąta, po „Wierszykach ćwiczących języki”, „Z muchą na luzie ćwiczymy buzie”, „Zeszytowym treningu mowy” oraz „Pucio uczy się mówić. Zabawy dźwiękonaśladowcze dla najmłodszych”, publikacja, której przeznaczeniem jest ułatwienie procesu nauki mówienia, szczególnie w przypadku dzieci, u których rozwój tej umiejętności jest z jakiegoś powodu utrudniony lub spowolniony.

Swoją drugą z kolei książeczkę, w której głównym bohaterem jest Pucio, autorka kieruje do dzieci nieco starszych, pomiędzy pierwszym i drugim rokiem życia, które już opanowały umiejętności kształtowane w „Pucio uczy się mówić”. Tym razem Autorka proponuje maluchom pójście o krok dalej – w pełnych humoru opowiastkach na temat codziennego życia Pucia, Misi, Bobo, ich rodziców, dziadków i zwierzaków, przemyca ważne, podstawowe, wykorzystywane każdego dnia słowa i proste wyrażenia. Dzieci mogą wybrać się z bohaterami na przykład na basen, do sklepu, do przedszkola i na plac zabaw. Obserwują też Pucia i jego siostrzyczkę podczas codziennej zabawy, kąpieli, przyjęcia urodzinowego czy porannej pobudki. Maluchy uczą się w ten sposób zarówno nazw otaczających je ludzi i rzeczy, na przykład produktów spożywczych, elementów garderoby, zabawek, sprzętów domowych czy członków rodziny, ale także czasowników opisujących najróżniejsze wykonywane czynności. Z początku dziecko wypowiada jedynie proste komunikaty, ale z czasem zaczyna budować coraz bardziej złożone zdania.

Ponadto, dzięki publikacji „Pucio mówi pierwsze słowa”, najmłodsi mogą ćwiczyć swoją spostrzegawczość, analizować przedstawione na obrazkach sytuacje i odpowiadać na proste pytania z nimi związane, zadawane przez rodziców. Uczą się także dostrzegać różnice między przedmiotami i nazywać przeciwieństwa, a także dostrzegać związki przyczynowo-skutkowe. A to wszystko jest przy okazji świetną zabawą i doskonałą okazją do wspólnego spędzania czasu przez całą rodzinę. Również starsze dzieci skorzystają z tej publikacji, ponieważ może ona stanowić jedną z pierwszych książeczek przeczytanych przez nie całkowicie samodzielne.

Książeczka „Pucio mówi pierwsze słowa”, podobnie jak część pierwsza, wykonana jest z wytrzymałego kartonu i zachwyca zarówno dzieci, jak i dorosłych przepięknymi, przyciągającymi uwagę ilustracjami autorstwa Joanny Kłos. Doświadczona graficzka i ilustratorka jest absolwentką Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie.

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Pucio mówi pierwsze słowa" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.