Pucio i ćwiczenia z mówienia. Czyli nowe słowa i zdania (Okładka twarda)

Pucio i ćwiczenia z mówienia. Czyli nowe słowa i zdania

Pucio i ćwiczenia z mówienia. Czyli nowe słowa i zdania (Okładka twarda)

Oferta specjalna -34%
Ulubiony bohater książeczek dla dzieci powraca, by na nowo bawić się i uczyć z najmłodszymi czytelnikami! „Pucio i ćwiczenia z mówienia. Czyli nowe słowa i zdania” to już trzecia odsłona bestsellerowej serii książeczek edukacyjnych autorstwa Marty Galewskiej-Kustry, w których uroczy chłopczyk Pucio, jego siostra Misia oraz ich rodzice i przyjaciele przeżywają kolejne wesołe przygody, jednocześnie w naturalny sposób rozwijając u dzieci umiejętności mówienia.

Tym razem Puciowa rodzinka wspaniale spędza razem czas podczas zimowych ferii w górach! Śmiechu i zabawy będzie co nie miara! Będą jeździć na sankach, kręcić piruety na łyżwach, lepić bałwana, stoczą bitwę na śnieżki i zbudują karmnik dla ptaków – a to tylko niektóre z zajęć, jakie na nich czekają podczas zimowego wypoczynku! Jednak zabawne, wciągające opowiastki o tym, co spotkało rodzinkę podczas wyjazdu, są jedynie pretekstem do czegoś dużo, dużo ważniejszego – publikacja Marty Galewskie-Kustry została zaprojektowana taki sposób, by przez zabawę dzieci ćwiczyły swoje umiejętności budowania wypowiedzi.

W poprzednich częściach cyklu o Puciu maluchy uczyły się najpierw wypowiadać poszczególne dźwięki i sylaby, a później także pojedyncze, wykorzystywane na co dzień słowa i krótkie wyrażenia. Tym razem autorka poszła o krok dalej - zachęca bowiem dzieci do tego, by wypowiadały coraz bardziej złożone zdania. W książeczce „Pucio i ćwiczenia z mówienia. Czyli nowe słowa i zdania” młodzi czytelnicy będą mieli za zadanie składać poznane przez siebie słowa w całe zdania, obejmujące podmiot, orzeczenie, a nierzadko także dopełnienie. Ponadto maluchy poznają też podstawowe reguły gramatyki – nauczą się m.in. odmieniać czasowniki (koniugacja) oraz rzeczowniki (deklinacja).

Książeczki Marty Galewskiej-Kustry to doskonały zestaw ćwiczeń logopedycznych dla dzieci, a każda część cyklu przyda się na innym etapie rozwoju każdego malucha. Młodzi czytelnicy zapałali ogromną miłością do Pucia i jego rodzinki, więc zawsze chętnie wracają do ich przygód. Nauka mówienia jeszcze nigdy nie była tak przyjemna!

Marty Galewskiej-Kustry nie trzeba chyba przedstawiać żadnemu rodzicowi. Jej książeczki dla dzieci z serii „Uczę się mówić, wymawiać, opowiadać” w ostatnich latach robią prawdziwą furorę wśród dzieci, które potrzebują nieco więcej pomocy w procesie rozwijania umiejętności mówienia. Galewska-Kustra jest doświadczoną logopedą i pedagogiem twórczości, która na co dzień dzieli swój czas między praktykę zawodową w Łodzi oraz uczelnię – Akademię Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie – gdzie prowadzi zajęcia ze studentami. Wśród jej świetnie przyjętych publikacji dla dzieci znajdują się m.in. te należące do cyklu o Puciu – „Pucio mówi pierwsze słowa” oraz „Pucio uczy się mówić. Zabawy dźwiękonaśladowcze” – a także książeczki o musze Fefe – „Z muchą na luzie ćwiczymy buzie” czy „Z muchą świat zwiedzamy i opowiadamy”.

Przepiękne, przyciągające wzrok ilustracje do wszystkich książek o Puciu i jego rodzince wykonała Joanna Kłos, absolwentka Pracowni Projektowania Plakatu Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie.

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Pucio i ćwiczenia z mówienia. Czyli nowe słowa i zdania" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.