Psychoobywatel (MP3)

Psychoobywatel
Powieść Marka Borysewicza jest tak zgrabnie napisana i intrygująca, że Audioteka zdecydowała się na precedens – po raz pierwszy nagrany został debiutancki utwór, jeszcze przed wydaniem papierowym.

Akcja tej nietuzinkowej powieści osadzona jest we współczesnej Polsce. Dwoje głównych bohaterów, pozornie całkowicie różnych od siebie, rusza na wędrówkę po niebezpiecznym szlaku ludzkich pasji i ukrytych żądz. Czy okrucieństwo jest dla nas naturalne? Na to odwieczne pytanie „Psychoobywatel” odpowie na swój własny sposób.

Książka przeniesie słuchacza do nieprzyjaznych podwojów szpitala psychiatrycznego pod Poznaniem oraz poprowadzi po ulicach i brzydkich zakątkach stolicy, zaś przewodnikiem będzie seryjny morderca, który ma indywidualny pogląd na walkę dobra ze złem.

To nie jest książka o Hannibalu Lecterze – Bazyli Pontnicki nie dopomoże żadnej policjantce w złapaniu innego mordercy. To nie jest serial Dexter – tu nie ma sprawiedliwych zabójców. „Psychoobywatel” jest jak księga kondolencyjna, w której każdy z nas może złożyć swój wpis – własną opinię na temat zbrodni i kary. Jakie jest twoje zdanie? Marek Borysewicz

Urodził się w mieście stołecznym, w 1983 roku. Prace nad opowiadaniami i powieściami rozpoczął w wieku 13 lat. Od tamtej pory dojrzewał jako pisarz, zajmując się rozmaitymi zawodami. Ostatnio pracuje jako ogrodnik, prowadząc wraz ze swoją dziewczyną firmę.

W 2007 roku po sprzedaniu udziałów w spółce, którą współtworzył, wyemigrował w leśne ostępy Warmii, gdzie osiadł na kolejne sześć lat. W dzieciństwie wiele podróżował. Odwiedziwszy dwadzieścia siedem krajów, miał okazję zetknąć się ze skrajnie odmiennymi społeczeństwami. Zebrawszy doświadczenia z wojaży oraz poczynione obserwacje w ojczyźnie, zasiadł do stworzenia Bazylego Pontnickiego, jednego z największych okrutników wszechczasów. „Psychoobywatel” to debiut literacki Marka Borysewicza.

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Psychoobywatel" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.