Przyszła na Sarnath zagłada. Opowieści niesamowite i fantastyczne (Okładka twarda)

Przyszła na Sarnath zagłada. Opowieści niesamowite i fantastyczne

Przyszła na Sarnath zagłada. Opowieści niesamowite i fantastyczne (Okładka twarda)

Oferta specjalna -26%
5.00 / 1 głosów

Chcesz kupić ten produkt, bo:

 • uwielbiasz tajemnicze, mistyczne uniwersum stworzone przez Lovecrafta
 • to zbiór najlepszych opowiadań mistrza gatunku
 • proza Lovecrafta dała początek dzisiejszej fantasy i horrorowi
Kup na prezent

Informacja

Inne produkty inspirowane twórczością Lovecrafta znajdziesz TUTAJ. Cthulhu fhtagn!

Przyszła na Sarnath zagłada. Opowieści niesamowite i fantastyczne to drugi po Zgrozie w Dunwich i innych przerażających opowieściach wybór najlepszych utworów H.P. Lovecrafta.

 

Tym razem klasycznym opowiadaniom grozy, takim jak Zeznanie Randolpha Cartera, Reanimator Herbert West czy Coś na progu, towarzyszą utwory fantastyczne, tajemnicze i piękne wędrówki po krainie snów – na czele z krótką powieścią Ku nieznanemu Kadath śniąca się wędrówka, jednym z największych popisów kosmicznej wyobraźni pisarza.


Opowiadania uzupełnia słynny esej Lovecrafta Nadprzyrodzona groza w literaturze, niezrównany przewodnik po literackiej grozie, po raz pierwszy z dokładną bibliografią.Wszystkie utwory w wiernym, znakomitym literacko przekładzie Macieja Płazy, który za Zgrozę w Dunwich i inne przerażające opowieści został nagrodzony przez „Literaturę na Świecie”. Książkę wzbogaca obszerne posłowie i zdobią znakomite ilustracje Krzysztofa Wrońskiego.

 Howard Phillips Lovecraft (1890-1937) – amerykański mistrz literatury grozy, niekwestionowany klasyk gatunku; bez niego nie sposób dziś wyobrazić sobie horroru i fantastyki w literaturze, filmie, komiksie, grach. Wybitnie zdolny samouk, erudyta, wizjoner, znakomity stylista, wielki koneser niesamowitości. Za życia niedoceniony, po latach wciąż czytany, analizowany, uwielbiany. Klasyk literatury światowej, pisarz nieśmiertelny, którego na szczęście nie wypada już nie znać.

 • 3 listopada 2017 Shaman90,

  Piękne wydanie w twardej oprawie

  Bardzo polecam to wydanie opowiadań fanom Lovecrafta. Rzeczywista liczba stron to 620, proszę się nie sugerować błędem na stronie (280)
  Bardzo polecam to wydanie opowiadań fanom Lovecrafta. Rzeczywista liczba stron to 620, proszę się nie sugerować błędem na stronie (280)

5.00

Na podstawie 1 ocen
 • 5
 • 4
 • 3
 • 2
 • 1