Przyszedłem rozłączyć (MP3)

Przyszedłem rozłączyć
Audiobook „Przyszedłem rozłączyć” to historia życia i działalności św. Elżbiety Węgierskiej autorstwa związanego z nurtem katolickim publicysty Jana Dobraczyńskiego.

Żyjąca w XIII wieku, w chwili śmierci mająca zaledwie 24 lata, Elżbieta, wywodząca się z węgierskiego rodu królewskiego, postanowiła oddać swoje życie Bogu. Już jako matka trójki dzieci postanowiła żyć w odosobnieniu i ascezie. Wcześniej o jej życiu decydowali inni: rodzice, którzy zgodnie z obyczajem zaręczyli ją, gdy miała zaledwie 4 lata, mąż, który zginął w trakcie jednej z wypraw krzyżowych do Ziemi Świętej, w końcu administracja królewska, która odsunęła ją od życia dworskiego.

O wszystkim tym, a także o niezwykłym poświęceniu i wierze Elżbiety oraz jej procesie kanonizacyjnym można posłuchać w przejmującej, bogatej w historyczne szczegóły biografii autorstwa Dobraczyńskiego. Audiobook został przeczytany przez Ksawerego Jasieńskiego.

W wersji audio dostępne są również inne publikacje tego autora, między innymi „Pustynia”, „Świat popiołów” czy „Cień ojca”.

Jan Dobraczyński (1910 – 1994) – polski pisarz i publicysta, laureat licznych nagród polskich i międzynarodowych. Dobraczyński debiutował jeszcze przed wojną, jednak rozgłos zyskał dopiero po wojnie w 1946 roku równocześnie wydanymi "W rozwalonym domu" i "Szatą godową". Będąc pisarzem nurtu katolickiego, silnie zaangażował się w politykę, sprzyjając władzom PRL. Po 1989 roku nie angażował się w działalność polityczną, jednocześnie został zepchnięty na społeczny i literacki margines.

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Przyszedłem rozłączyć" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.