Przygody Robinsona Cruzoe (MP3)

Przygody Robinsona Cruzoe
Na podstawie powieści Daniela Defoe.

Któż z nas choć raz nie marzył o tym, aby udać się na bezludną wyspę? Jak może wyglądać życie w takim miejscu? Jedną z takich historii opowiedział Daniel Defoe w „Przygodach Robinsona Cruzoe”. Krystyna Wodnicka, scenarzystką uznanych słuchowisk, zaadaptowała treść tej znakomitej powieści przygodowej i powstało przed laty niezwykłe nagranie z myślą o najmłodszych słuchaczach żądnych przygód. Mieczysław Janicz skomponował muzykę, która czyni z tego słuchowiska prawdziwy muzyczny spektakl wypełniony odgłosami dzikiej przyrody i wesołymi piosenkami. A do nagrania zaproszono profesjonalnych, teatralnych aktorów, między innymi Piotra Lorentza, Józefa Kalitę, Andrzeja Stockingera.

Podróż, jaką odbędziemy, słuchając audiobooka „Przygody Robinsona Cruzoe” to dla młodszych wspaniała przygoda i bohaterowie, których z pewnością poznają bliżej, sięgając w przyszłości po jedną z najwspanialszych opowieści w dziejach literatury, a dla starszych, dorosłych już dziś słuchaczy – cudowna, sentymentalna wyprawa do czasów, gdy sami jako dzieci słuchali adaptacji Krystyny Wodnickiej w niezmienionym kształcie, z płyty analogowej lub w audycji radiowej.

Tym, którym „Przygody Robinsona Cruzoe” przypadną do gustu polecamy również „Przygody Piotrusia Pana”, „O dwóch takich, co ukradli księżyc” i „Doktora Nieboli” - inne słuchowiska na podstawie scenariuszy Krystyny Wodnickiej.


Obsada:

Jadwiga Lubicz (Marek)

Rafał Buczyński (dziecko -Tomek)

Piotr Loretz (Robinson)

Andrzej Stockinger (Kapitan)

Sławomir Mroczek (Kapitan piratów)

Jolanta Skowrońska (Petronela – papuga)

Czaruś Kwieciński (dziecko – Piętaszek)

Zdzisław Książek (Gwary i głosy)

Rudolf Gołębiowski. (Na targu)

Włodzimierz Rzeczycki (W porcie)

Gustaw Kron (Marynarz)

Zbigniew Kryński (Marynarz)

Józef Kalita (Ludożerca)

Irena Malarczyk (Ludożerca)

Włodzimierz Panasiewicz (Ludożerca)

Muzyka - Mieczysław Janicz

Dyrygent - Mieczysław Janicz

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Przygody Robinsona Cruzoe" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.