Przydługa teraźniejszość (MP3)

Przydługa teraźniejszość
Audiobook „Przydługa teraźniejszość” to adaptacja publikacji Juliusza Żuławskiego, pisarza, krytyka literackiego i tłumacza literatury anglojęzycznej, a także wieloletniego prezesa polskiego PEN Clubu.

To niezwykle odważna, krytyczna wypowiedź na tematy społeczne i polityczne, dotycząca Polski powojennej. Audiobook zawiera wspomnienia Żuławskiego z okresu II wojny światowej i czasów powojennych, kiedy już jako dorosły, świadomy człowiek obserwował zmiany, jakie zachodziły w kraju i w ludziach. Przenikliwa analiza dowodzi inteligencji i umiejętności obserwacji autora. Audiobooka „Przydługa teraźniejszość” można słuchać zarówno jako dokumentu historii, emocjonującej publicystyki, jak i osobistych wspomnień interesującego człowieka, który samodzielnie wyciąga wnioski dotyczące otaczającej go nowej rzeczywistości.

Książkę w wersji audio czyta Henryk Machalica.


Juliusz Żuławski(1910-1999) zadebiutował jako poeta w 1933 roku na łamach miesięcznika „Droga”. Jego pierwsza powieść „Wyprawa o zmierzchu” ukazała się w 1936 roku. Czynnie uczestniczył w II wojnie światowej, a po jej zakończeniu pracował jako redaktor w „Kuźnicy”, a następnie w „Nowej Kulturze” i „Twórczości”. W latach 1978-1990 był prezesem polskiego PEN Clubu. Tłumaczył poezję angielską: George'aByrona, Walta Whitmana, Henry'ego Longfellowa, Williama Yeatsa. Z zamiłowania był taternikiem.

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Przydługa teraźniejszość" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.