Przy sterach i pod żaglami (Okładka miękka)

Przy sterach i pod żaglami

Przy sterach i pod żaglami (Okładka miękka)

Oferta specjalna -29%

Chcesz kupić ten produkt, bo:

  • książka jest bardzo bogato ilustrowana
  • zdarzenia opisane są bardzo autentycznie a język narracji jest żywy i emocjonujący
  • to świetna książka dla miłośników żeglugi morskiej
Książka zawiera ponad 40 opowieści biograficznych najbardziej zasłużonych ludzi morza na przestrzeni ostatnich stu lat. Otwierają tę publikację sylwetki osób, które od początku niepodległości czynnie zaangażowały się w działalność na rzecz polskiego morza: kontradmirała Porębskiego, generała Zaruskiego, kapitana Ziółkowskiego i innych.

W dalszej części publikacji znalazły się osoby różnych zawodów i specjalności, które wniosły znaczący wkład w rozwój gospodarki morskiej po II wojnie światowej; Kapitanowie Maciejewicz i Poinc, organizatorzy dalekomorskiego rybołówstwa Nebel i Gorządek, ministrowie Darski i Szopa, twórcy przemysłu okrętowego Doerffer, Jendza i Soyka, malarze maryniści Leszczyński i Moskwa, żeglarz samotnik Teliga, marynarz bohater Borowy, sławny kadłubowiec Zawrzykraj, konstruktor statków Piskorz-Nałęcki i żaglowców Zygmunt Choreń itp.

Autentyzm opisywanych zdarzeń, żywy język narracji powodują, że książka o tak bogatej tematyce znajdzie szczególne zainteresowanie na terenie całego polskiego wybrzeża, a ze względu na rozproszonych przyjaciół i rodzinne powiązania - w całym kraju, a nawet poza jego granicami. Dodajmy, że każda opowieść uzupełnia fotografia bohatera biografii oraz zdjęcia związane z czasem i miejscem jego działalności.

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Przy sterach i pod żaglami" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.