Przestępstwo (MP3)

Przestępstwo
To nie jest klasyczny kryminał to studium przestępców

Autora nie interesuje budowanie powikłanych intryg kryminalnych czy zachęcanie czytelnika do zgadywanki w rodzaju „kto i dlaczego zabił?”. Każde z 11 opowiadań zbioru zawiera studium przypadku konkretnego przestępcy, a ciężar zbrodni i występków poszczególnych bohaterów jest rozmaity. To opowieści o prostytutkach, dilerach, mordercach, ale także o zwykłych ludziach, którzy weszli w konflikt z prawem. Von Schirach historiom kryminalnym nadał formę przypowieści, traktujących o kondycji ludzkiej, o cienkiej granicy między wielkością a upadkiem, o względności takich pojęć jak wina, sprawiedliwość czy prawo. Autor pokazuje świat wymykający się jednoznacznym ocenom, zmuszający do weryfikacji niepodważalnych, wydawałoby się, przekonań i sądów.

Bezpłatny rozdział do sprawdzenia online na kanale YouTube "Słuchaj za darmo" Ferdinand von Schirach (ur. 1964 w Monachium) – prawnik i pisarz. Studiował w Bonn, odbył praktykę w Koloniii, specjalizuje się w prawie karnym. Od 1994 roku mieszka i pracuje w Berlinie, zasłynął jako obrońca w głośnym procesie Güntera Schabowskiego, prominentnego enerdowskiego polityka.

Przestępstwo Ferdinanda Von Schiracha to w Niemczech jedna z najgłośniejszych książek ostatnich lat i sensacyjny bestseller, który rozszedł się w 500 000 egzemplarzy. Prawa do tego tytułu kupiło kilkudziesięciu wydawców z całego świata.

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Przestępstwo" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.