Przedwojenna Warszawa. Najpiękniejsze fotografie (Okładka twarda)

Przedwojenna Warszawa. Najpiękniejsze fotografie

Przedwojenna Warszawa. Najpiękniejsze fotografie (Okładka twarda)

Oferta specjalna -31%

Chcesz kupić ten produkt, bo:

  • chcesz poznać inną Warszawę
  • interesujesz się Historią miast
  • lubisz stare fotografie
Kup na prezent
Warszawa - syreni gród - choć nie należy do najstarszych miast w przeszło tysiącletnim państwie polskim, niemal od początku swego istnienie odgrywała istotą rolę w jego życiu.

Najpierw stolica Księstwa Mazowieckiego, miasto, do którego zwoływano Sejm i w którym obierano królów elekcyjnych, miasto rezydencjonalne Jego Królewskiej Mości, prowincjonalny ośrodek gubernialny Kraju Nadwiślańskiego pod władzą zaborcy, wreszcie stolica niepodległej Rzeczypospolitej. Tu koncentrowało się życie polityczne, gospodarcze, intelektualne i kulturalne kraju, w którym w ciągu dwudziestu lat Drugiej Rzeczypospolitej tak wiele udało się osiągnąć. Miejsce, gdzie przez kilkaset lat egzystowali obok siebie Polacy i największa w międzywojennej Europie społeczność żydowska.

W Warszawie rodziła się tradycja polskiej fotografii. Przez sto lat mistrzowie obiektywu, a także amatorzy utrwalali na kliszach obraz miasta i życie jego mieszkańców. Dzięki zdjęciom, nierzadko w cudowny sposób ocalonym przed zniszczeniem wojennym, możemy powrócić do obrazów miasta, które na zawsze zniknęło z powierzchni ziemi, aby odrodzić się jak feniks z popiołów – jednakże już całkowicie odmienione.

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Przedwojenna Warszawa. Najpiękniejsze fotografie" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.