Przebudzenie (Okładka miękka)

Przebudzenie

Przebudzenie (Okładka miękka)

5.00 / 1 głosów

Chcesz kupić ten produkt, bo:

 • po przeczytaniu tej książki nie zmrużysz oka
 • czeka Cię czysta esencja horroru
 • uwielbiasz styl Stephena Kinga

Kup na prezent
Mroczna, elektryzująca powieść o tym, co może istnieć po drugiej stronie życia…

W niedużej miejscowości w Nowej Anglii, ponad pół wieku temu, na małego chłopca bawiącego się żołnierzykami pada cień. Jamie Morton podnosi głowę i widzi intrygującego mężczyznę, jak się okazuje, nowego pastora. Charles Jacobs wraz ze swoją piękną żoną odmieni miejscowy kościół. Mężczyźni i chłopcy skrycie podkochują się w pani Jacobs; kobiety i dziewczęta – w tym także matka Jamie’go i jego ukochana siostra Claire – tym samym uczuciem darzą wielebnego Jacobsa. Jednak kiedy rodzinę Jacobsów spotyka tragedia, a charyzmatyczny kaznodzieja wyklina Boga i szydzi z wiary, zostaje wygnany przez zszokowanych parafian.


Jamie ma własne demony. Od wielu lat gra na gitarze w zespołach na terenie całego kraju i wiedzie tułaczy żywot rock-and-rollowego muzyka, uciekając od rodzinnej tragedii. Po trzydziestce – uzależniony od heroiny, pozostawiony na pastwę losu, zdesperowany – Jamie ponownie spotyka Charlesa Jacobsa, co ma głębokie konsekwencje dla nich obu. Ich więź przeradza się w pakt, o jakim nawet diabłu się nie śniło, a Jamie odkrywa, że słowo „przebudzenie” ma wiele znaczeń.

Ta bogata, niepokojąca powieść prowadzi czytelnika przez pięć dekad do najbardziej przerażającego zakończenia, jakie kiedykolwiek wyszło spod pióra Stephena Kinga. To arcydzieło Kinga, nawiązujące do twórczości takich wybitnych amerykańskich pisarzy jak Frank Norris, Nathaniel Hawthorne i Edgar Allan Poe.
 • 26 maja 2015 annie28,

  Interesująca pod względem psychologicznym

  Bardzo spodobało mi się to, jak Stephen King opisał pastora, jego zachowanie i światopogląd, przed i po wypadku. "Przebudzenie" to świetna książka, kt... czytaj >
  Bardzo spodobało mi się to, jak Stephen King opisał pastora, jego zachowanie i światopogląd, przed i po wypadku. "Przebudzenie" to świetna książka, która dostarcza wielu tematów do przemyśleń. Zdecydowanie więcej tu psychologii niż grozy. Polecam :)

5.00

Na podstawie 1 ocen
 • 5
 • 4
 • 3
 • 2
 • 1