PRZEBOJE PANA TIK TAKA (CD)

PRZEBOJE PANA TIK TAKA

PRZEBOJE PANA TIK TAKA (CD)

Chcesz kupić ten produkt, bo:

 • z sentymentem wspominasz program Pana Tik Taka
 • w dzieciństwie uwielbiałeś piosenki z tego programu
 • to świetna płyta dla najmłodszych

Kup na prezent
 • Dawno, dawno temu, w roku 1983, nie za górami, nie za lasami, lecz w studiu Telewizji Polskiej w Warszawie, powstał program, który nazywał się Tik Tak. Wasi rodzice mieli wtedy tyle lat, ile Wy macie teraz, i Tik - Taka bardzo lubili. Dlaczego? Chyba dlatego, że był to pierwszy tak wesoły i pełen pomysłów telewizyjny magazyn dla najmłodszych. Przy wielkim, kolorowym zegarze, bohaterowie programu przeżywali zabawne przygody, a w studiu zawsze było mnóstwo dzieci. Te dzieci na co dzień występowały w zespole Fasolki. (Nazwa nie pochodzi od smakowitej fasoli, lecz od gamy "do-re-mi-fa-sol-la”). Zespół Fasolki został założony specjalnie po to, by w Tik-Taku śpiewać piosenki. Założycielami zespołu byli autorzy Tik-Taka i tekstów piosenek - Ewa Chotomska oraz Andrzej Grabowski. Wkrótce dołączył do nich Krzysztof Marzec, "nadworny” kompozytor programu.

  Popularność programu była tak duża, że w 1984 roku otrzymał najważniejszą wtedy nagrodę dla programów telewizyjnych - Złoty Ekran. Warto dodać, że program chętnie oglądały nie tylko dzieci, ale również dorośli. Fasolki, koncertowały na największych scenach całego kraju i wydawały płyty. Na tej, którą trzymacie w rękach znajdują się najbardziej znane przeboje zespołu.

  "Każdy ma jakiegoś bzika”, "Witaminki dla chłopczyka i dziewczynki” czy " Mydło wszystko umyje” śpiewały wtedy dzieci w całej Polsce. Niedługo po powstaniu Tik-Taka, jego autorzy powołali do życia drugi program - Fasola. Była to pierwsza, telewizyjna lista przebojów dla dzieci. W Fasoli, poza Fasolkami występowali także inni wykonawcy. Później ich piosenki znalazły się także w Tik-taku. Szkoda, że nie możecie obejrzeć Tik- Taka ani Fasoli. Wspaniale, że możecie posłuchać Tik-takowych, fasolkowych przebojów. Życzymy wam miłej zabawy.
 •  
  1.Pan Tik - Tak
   
  2.A na razie rośniemy
   
  3.Blues z kapelusza
   
  4.Mydło lubi zabawę
   
  5.Ale leń
   
  6.Czuję lłód
   
  7.Domowa piosenka
   
  8.Duchy łakomczuchy
   
  9.Dżdżownica Jazz
   
  10.Myj zęby
   
  11.Kapelusz uśmiechmistrza
   
  12.Srebrna koleżanka
   
  13.Stara szafa śpi
   
  14.Trzy wesołe wielkoludki
   
  15.Latający odkurzacz
   
  16.Ropucha kłamczucha
   
  17.Witaminki dla chłopczyka i dziewczynki
   
  18.Wujcio wariatuńcio
   
  19.Zabiorę brata
   
  20.Kropelka złotych marzeń
   
  21.Pan Tik - Tak

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"PRZEBOJE PANA TIK TAKA" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.