Prymityw (2LP Reedycja 2014) (Płyta winylowa)

Prymityw (2LP Reedycja 2014)

Prymityw (2LP Reedycja 2014) (Płyta winylowa)

T.Love

Oferta specjalna -13%

T.Love

Chcesz kupić ten produkt, bo:

 • jest to reedycja jednej z najlepszych płyt T.Love
 • album został wydany na dwóch winylach
 • strona D zawiera trzy dodatkowe utwory

Kup na prezent
 • W roku 2014 mija 20 lat od wydania „Prymitywu” – płyty niewątpliwie kultowej w historii T.LOVE. Wydany w listopadzie 1994 roku album, był i jest do dzisiaj, prawdziwą pigułą punk’n’ roll’owej energii. Krążek nagrany został tuż po odejściu Janka Benedeka – już z Majcherem na gitarze – i skonsolidował na wiele lat skład zespołu… z Perkozem, Polakiem i Nazimem. Ten łobuzerski zestaw chuligańskich, pełnych miejskiej poezji kawałków, dał zespołowi kopa na całą dekadę, owocując kolejnymi udanymi albumami, takimi jak „Al Capone”, czy też „Chłopaki nie płaczą”.

  Patrząc dziś, z perspektywy mijającego czasu, „Prymityw” uważany jest za jedną z ważniejszych i najlepszych płyt dla zespołu jak i również dla fanów. Z tego właśnie powodu zespół postanowił w szczególny sposób uczcić tę 20-tą rocznicę premiery, wydając na jesieni, specjalną, dwupłytową wersją albumu złożoną z dwóch LP.

  Wydawnictwo zawierać będzie remaster oryginalnej ścieżki dźwiękowej z 1994 roku plus trzy premierowe utwory, nagrane i zmiksowane na przełomie wiosny i lata br. Dwa z tych kawałków to utwory autorstwa zespołu („Italia” i „Pole Garncarza”) – trzecim tytułem jest zespołowa wersja „Jałty” Jacka Kaczmarskiego. Pieśń ta brzmi dziś niebywale aktualnie, a poza tym, w związku z przypadającą na ten rok, 10-tą rocznicą śmierci wielkiego poety i pieśniarza, jakim bez wątpienia był Jacek Kaczmarski, zespół chciał uhonorować, po swojemu, ten fakt – stąd pomysł nagrania „Jałty”. Dla Muńka ma to szczególne znaczenie, ponieważ miał przywilej znać się z Jackiem Kaczmarskim– zawsze byli w dobrych relacjach.
 • Strona A:
  1. To nie jest miłość
  2. Potrzebuję wczoraj
  3. Chłopcy
  4. Mecz
  5. Berlin – Paryż – Londyn

  Strona B:
  6. Kapeloland
  7. Gloria
  8. T.Love, T.Love
  9. Jędnoręki bandyta
  10. Złygmunt Staszczyk

  Strona C:
  11. Jaś i Marysia
  12. Brutalna niedziela
  13. Bóg
  14. Nic do stracenia
  15. Wakacje

  Strona D:
  16. Pole Garncarza
  17. Italia
  18. Jałta

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Prymityw (2LP Reedycja 2014)" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.