Proszę mnie przytulić (Okładka twarda)

Proszę mnie przytulić

Proszę mnie przytulić (Okładka twarda)

Pewnego pięknego poranka, w samym środku lasu, Tata Niedźwiedź i mały Niedźwiadek zaczynają nowy dzień. Tata Niedźwiedź zdradza synkowi sekret: swój sposób na naprawdę udany dzień i szybką poprawę humoru. Jaka to tajemnica? Przytulenie kogoś! „Proszę mnie przytulić” Przemysława Wechterowicza i Emilii Dziubak to piękna historia pełna śmiechu i prostej, życiowej mądrości: brak przytulania – dzień stracony!

No dobrze, ale teoria teorią, a praktyka praktyką – sposób Taty Niedźwiedzia wypadałoby sprawdzić! W „Proszę mnie przytulić” ojciec wyrusza z synkiem Niedźwiadkiem na spacer do lasu, aby udowodnić, czy metoda rzeczywiście działa jak należy. Podczas spaceru Tata Niedźwiedź oraz Niedźwiadek zamierzają dokładnie wyprzytulać wszystkich dalszych i bliższych sąsiadów. Założenie jest takie, że każde napotkane zwierzę prędzej czy później trafi w ramiona niedźwiedzi – nie upiecze się ani zapracowanemu Panu Bobrowi, ani odpoczywającej Anakondzie, ani malutkiej Gąsienicy, ani staremu Łosiowi, nawet groźny wilk padnie ofiarą przytulaśnego planu niedźwiedzi. Ale nie dotyczy to tylko zwierząt – napotkanemu w lesie myśliwemu też nie będzie dane wrócić do domu ot tak, bez porządnego uścisku!

W „Proszę mnie przytulić” Przemysława Wechterowicza i Emilii Dziubak okaże się również, że przytulanie to nie jest zawsze taka prosta sprawa – niekiedy trzeba wykazać się nie lada sprytem, charakterem i odwagą, czasem trzeba kogoś wziąć całkowicie z zaskoczenia, a czasem użyć wyobraźni i daru przekonywania! Jedni mieszkańcy lasu przytulają się z radością i entuzjazmem, drudzy węszą podstęp lub nie do końca potrafią odnaleźć się w niedźwiedzim uścisku – potrzebują po prostu czasu, aby w pełni poczuć moc przytulania! Czy szlachetna misja Taty Niedźwiedzia i Niedźwiadka zakończy się sukcesem? Czy wszystkich mieszkańców lasu czeka udany, wyprzytulany dzień?

Niebanalną i niesłychanie dowcipną opowieść Przemysława Wechterowicza dopełniają przepiękne, pełne kolorów ilustracje, które dorównują narracji rozbrajającym poczuciem humoru! „Proszę mnie przytulić” to piękna opowieść, która potrafi rozbawić do łez oraz wzruszyć, ma również naprawdę ważne przesłanie: warto poświęcić trochę czasu drugiej osobie i ją porządnie przytulić. Czynności tej nie można jednak wykonywać od niechcenia i byle jak – o nie. Przytulać należy, cytując fragment książki, „dokładnie i drobiazgowo”.

Przemysław Wechterowicz i Emilia Dziubak stworzyli wciągającą opowieść o relacjach międzyludzkich, pełną ciepła i humoru. „Proszę mnie przytulić” podczas lektury oczaruje rodziców i dzieci! Czytając książkę, trzeba jednak mieć na uwadze jej efekt uboczny – każdy będzie miał ochotę się przytulić i podarować drugiej osobie odrobinę radości!

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Proszę mnie przytulić" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.